Dziewczyna i gołębie

Czytaj Dalej

Bolesław Leśmian - Dziewczyna

„O, prędzej skruszmy zimny głaz, nim śmierć Dziewczynę rdzą powlecze! „O, prędzej skruszmy zimny głaz, nim śmierć Dziewczynę rdzą powlecze! Ni żywej duszy, ni Dziewczyny!

Kiedy następuje zmiana dziewczyny w kobietę?

Okres dojrzewania u dziewcząt zaznacza się rozwojem piersi i początkiem menstruacji, comiesięcznego krwawienia z wyściółki macicy. Jajniki zaczynają produkować dojrzałe komórki jajowe i wydzielają hormony płciowe - estrogen i progesteron. Oba te wyspecjalizowane hormony finalizują rozwój kobiecych...

Gołębie

Gołębie to krępe ptaki o małych głowach, krótkich szyjach, krótkich nogach, posiadające u nasady dzioba tzw. woskówkę. Występują one wszędzie z wyjątkiem obszarów Arktyki i Antarktyki. Za­siedlają głównie lasy i zarośla, chociaż istnieją gatunki związane z terenami otwartymi, takimi jak...

DZIEWCZYNA

Dziewczyna z mlekiem a. Dziewczyna w kuchni, obraz (1658—60) Vermeera, jedno z wielkich arcydzieł poetyckich malarstwa holenderskiego, AmKerdam, Rijksmus. Dziewczyna z perłą zob.

PASŁA DZIEWCZYNA OWCE

Pasła dziewczyna owce pod borem na murawce.

ATENA, Pallas, Dziewczyna

Jazona w wyprawie po złote runo, - Heraklesa w sławnych pracach, -> Odyseusza w czasie tułaczki; wtedy odkładała oręż i zjawiała się w postaci starego przyjaciela, królewicza-pasterza z symboliczną włócznią w ręku, postawnej niewiasty, biegłej w domowych robotach, bądź dziewczynki z dzbankiem.

Ptaki - GOŁĘBIE I STEPÓWKI

Rząd gołębi (Columbiformes) obejmuje 304 gatunki występujące na całym świecie poza strefami podbiegunowymi. Są to ptaki różnej wielkości: od gołąbka diamentowego wielkości jaskółki do korońca dorównującego małej indyczce.

Wszystkie gołębie mają gęste upierzenie, ciało zaokrąglone i...

Tryb życia dojrzewającej dziewczyny

Dziewczynka powinna brać udział w grach oraz zabawach na świeżym powietrzu i słońcu, przyzwyczajać się do codziennej gimnastyki porannej i utrzymywania ciała, a szczególnie narządów płciowych, W czystości; Powinna mieć osobnyftęcznil gąbkę i miskę,Jfci.