Dzierzba siwa

Dzierzba siwa

Czytaj Dalej

Czapla siwa

Czaple siwe żyją samotnie, gdy nie mają ryb w dostatecznej ilości, lub w gromadzie w czasie lęgów; jest to dla nich korzystne, ponieważ zniechęca niektórych wrogów do zaatakowania licznej kolonii.

Wierzba siwa

Uwagi ogólne: Na kamieńcach i żwirowiskach potoków i górskich odcinków rzek w Alpach i Karpatach wierzba siwa tworzy razem z wierzbami purpurową i wawrzynkową oraz z wrześnią pobrzeżną i trzcinnikiem szuwarowym, charakterystyczny zespół Myricario-Salicetum incanae jako pionierskie zbiorowisko zaroślowe.

Skalniczek siwy

 

Wygląd: Pojedyncze rośliny do 6 cm wysokie, suche szarozielone, wilgotne żółtozielone. tworzą rozległe luźne darnie; łodyżki proste, brzeż-ne nieco pokładające się; liście suche przylegające, podwinięte, wilgotne odgięte w bok i ku tyłowi, z jajowatej nasady wąskolancetowate, bezbarwny szczyt...

Szczotlicha siwa

Szczotlicha siwa jest charakterystycznym gatunkiem wydmy szarej, którą gęsto porasta, przyczyniając się do jej wyglądu swą odbijającą promienie słoneczne barwą ochronną.

SIWA

(eufemizm; sanskr., 'błogosławiony; łaskawy') Jeden z trójcy głównych bogów hinduizmu, obok Wisznu i Brahmy, bóg, który niszczy, a potem odradza świat, gł. bóg ascetów, który działa cuda dzięki medytacji i pokucie, bóg fal liczny, bóg sztuk pięknych i tańca, często wyobrażany z czterema ramionami i...

WRONA SIWA

WRONA SIWA (Carom corone cornlx) —ptak z rodziny krukowatych (Coroidae)\ upicrzenepopielate z czarną głową, p.

Czapla siwa (Ardea cinerea)

Czapla siwa występuje w Europie, Azji i Afryce.

Srokosz [dzierzba srokosz] (Lanius excubitor)

Srokosz występuje w północnej Afryce, Europie i Ameryce Północnej. Dzieżby (Laniidcie), do których srokosz należy, są mocnymi ptakami o silnych, zakrzywionych dziobach. Występują na terenach otwartych, rzadko porośniętych drzewami. Łowią drobne ssaki i owady, które nadziewają na kolce krzaków...

Szarysz siwy

Nasius thymi (Wolf), rodzina Lygaeidae — zwińcowate. Długość ciała 4—4,5 mm. Występuje pospolicie w Europie. Spotykany jest na suchych glebach piaszczystych, gdzie przebywa pod pędami niskich roślin. Owady dorosłe występują od czerwca do września.

Czapla siwa

Ardea cinerea L., rodzina Ardeidae — czaple. Jest ptakiem wysokim (91 cm), z długimi, powyżej pięt nieopierzonymi nogami, długą szyją i stosunkowo długim klinowatym dziobem. Upierzenie ma jasnoszare, natomiast na głowie, szyi i spodzie ciała białe. Końce skrzydeł, podłużny prążek na gardzieli i...

Dzierzba czarnoczelna

, rodzina Laniidae — dzierzby. Dzierzba czarnoczelna żyje w Europie Środkowej, Południowej i Wschodniej i w przyległych częściach Azji do Jeniseju.

Dzierzba rudogłowa

, rodzina Laniidae — dzierzby. Dzierzba rudogłowa żyje w Europie Środkowej i Południowej oraz w Azji południowo-zachodniej.

Dzierzba gąsiorek

, rodzina Laniidae - dzierzby. Jest takiej samej wielkości jak Dzierzba rudogłowa (17 cm długości).

Pliszka siwa

Pliszka siwa żyje w Europie, Azji i Afryce północno-zachodniej.