Człowiek wobec historii - Czerwone tarcze

W dyskusję tę włączył się Iwaszkiewicz Czerwonymi tarczami, ukazując Polskę w jej kształtujących się związkach z bujnym średniowieczem europejskim i wschodnim, co pisarzowi podlegającemu silnie fascynacjom europeizmu wydawało się ożywczą koniecznością, Ale jednocześnie zdawał sobie autor sprawę i z tego, że inteteracyjne koncepcje europeizmu posiadają poważne mankamenty i kryją niebezpieczeństwa groźne dla substancji narodu, Fryderyk Barbarossa uosabia ...

Porzeczka czerwona

Czerwone jagody zawierają wiele kwasu cytrynowego. Od porzeczki czerwonej pochodzą liczne odmiany uprawne (Ribes rubrum) dojrzewające o różnych porach (także porzeczka biała z żółtawo-białymi owocami).

Zmorsznik czerwony

Większa od samca samica ma pokrywy i przedplecze opalizująco czerwone, samiec ma przedplecze czarne i żółto-brązowe pokrywy.

Dąb czerwony

Ogonek liściowy ma 2-3 cm długości, u nasady jest wyraźnie zgrubiały i czerwonawy. Jesienne ubarwienie liści tylko u młodszych drzew jest uderzająco czerwone, u starszych - nierównomiernie żółtawe i brunatne.

Koźlarz czerwony

Możliwość popełnienia pomyłki: kożlarze czerwone należą do rodzaju o wielu odmianach; rozróżnienie jest bardzo trudne, ważne jest miejsce występowania.

Okratek czerwony

  Wygląd: z tak zwanego czarciego jaja wydostaje się w trakcie rozwoju - który może trwać kilka godzin - czerwony, okrągławy, kratkowały owocnikz szerokimi dziurami; osiąga średnicę 5-10 cm i podobną wysokość. Clathrus znaczy "krata", a ruber „czerwony".

Wrzosiec czerwony

W nowszych czasach zainteresowano się raczej zimotrwałymi wrzoś-cami, które mogą być trzymane na zewnątrz, jak wrzosiec czerwony i wrzosiec popielaty.

CZERWONE TARCZE

CZERWONE TARCZE, powieść hist. „czerwonych tarcz"), które mają mu posłużyć do podporządkowaniasobie braci.

CZERWONY SZTANDAR

CZERWONY SZTANDAR (inc. Gomulickiego, Czerwony marsz K.

CZERWONE TARCZE

CZERWONE TARCZE, powieść hist. „czerwonych tarcz"), które mają mu posłużyć do podporządkowaniasobie braci.

CZERWONY SZTANDAR

CZERWONY SZTANDAR (inc. Gomulickiego, Czerwony marsz K.

BRACIA SZPITALNI NAJŚWIĘTSZEJ PANNY, kawalerzy gwiazdowi, krzyżowcy gwiaździści, krzyżowcy z czerwoną gwiazdą, Canonici Regulares Sanctissimae Crucis a Stella Rubea

Wspólnoty — kanoników regularnych, zachowujące regułę św.Augustyna (Augustyna reguła), zakładane w XIII w. przyszpitalach w Czechach, na Śląsku i na Kujawach w celu pielęgnowaniachorych.

Wspólnoty te powstały w kręgu oddziaływania grupy kanonikówregularnych ze szpitala św. Franciszka w Pradze...

CZERWONY KOŚCIÓŁ

Czerwone sekty, buddyjskie wspólnoty rei. bez obowiązku zachowywania celibatu ; nazwa pochodzi od czerwonego nakrycia głowy mnichów.

Strategie błękitnego i czerwonego oceanu w marketingu

Daje to pewien kontrast pomiędzy wypowiedziami ludzi, którzy z "błękitnym oceanem" związali swój sukces, a tymi, którzy nadal uważają, że "czerwony ocean", to bezpieczne miejsce, gdzie wystarczy odpowiednia wiedza by przetrwać.

Buławinka czerwona

Do celów farmaceutycznych zbiera się przetrwalniki buławinki czerwonej z dojrzewającychkłosów żyta i suszy w warunkach naturalnych.

EWOLUCJA GWIAZD - CZERWONY OLBRZYM

Natomiast promieniowanie wydostające się z jądra gwiazdy powoduje, że jej zewnętrzne warstwy rozszerzają się i ochładzają – gwiazda wtenczas staje się czerwonym olbrzymem.

Proszę scharakteryzować myślenie w kolorze czerwonym

Kapelusz czerwony- charakteryzuje emocje, odczucia, przeczucia, intuicję.

Zielistka czerwona lub wiechowata

Uwagi ogólne: Zielistka czerwona, jest wsp minana przez Homera jako roślina z ogrodów Hadesu.

Tkanka siateczkowata miazgi czerwonej

Tkanka siateczkowata miazgi czerwonej składa się z typowych dla niej komórek gwiazdowatych  i włókienek kratkowych (srebrochłonnych) tworzących luźną sieć dokoła zatok śledziony.

Miodunka czerwona

Chociaż ta odmiana miodunki nie ma nakrapianych czerwonych liści, którym zawdzięcza swoją nazwę, jest ceniona ze względu na wczesny okres kwitnienia.