Joseph Conrad

Potem – ścigany terminem – Conrad zmobilizował siły i sprawnie dokończył tekst zaplanowany wcześniej jako znacznie krótszy (nowela). W prozie Conrad dał upust swoim morskim pasjom. Joseph Conrad zmarł 3 sierpnia 1924 r.

Joseph Conrad

Pomimo to Conrad jest uważany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych twórców literatury angielskiej, co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku pisarza, który tworzył w obcym dla siebie języku.

„Proste prawdy” Conrada - Tajfun

I w Tajfunie, i w Falku polemizuje Conrad z konwencjonalnym obrazem morskich przygód.

BUSKEN HUET CONRAD

Tîelrooy, Conrad B. Colmjon,Conrad 23. de Vooys, Conrad B.

Joseph Conrad (1857 — 1924)

Conrad w Polsce (1971).

CONRAD - okręt

Okręt, przemia­nowany na ORP Conrad, obsadzili marynarze uratowani z Dragona z dowódcą kmdr.

“CZŁOWIEK JEST ZDUMIEWAJĄCY, ALE ARCYDZIEŁEM NIE JEST” (JOSEPH CONRAD). Przedstaw swoje refleksje na temat złożoności ludzkiej natury na podstawie dowolnie wybranych utworów.

Chyba właśnie dlatego Joseph Conrad ma rację: Jakże daleko mi do arcydzieła, które powinno mieć opracowany jasny i szlachetny plan działania i być pewnym, że będzie w stanie go zrealizować.

CONRAD JOSEPH

Conrad, Kronika rodzinna, Wwa 1969; P.

CONRAD - MARTIUS HEDWIG

ur. 27 II 1888 w Berlinie, zm. 15 II 1966 w Starnbergu (Bawaria), Filozof fenomenolog.

Należała do najwybitniejszych uczniów E. Husserla w Getyndze (przybyła tam 1910 z Monachium, gdzie była uczennicą T. Lippsa); 1949 została prof, filozofii na uniw. w Monachium. Przedstawicielka ontol. (obiektywistycznego)...