BRAUN WERNHER von (1912-1977) - naukowiec

von Braun obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Fryde­ryka Wilhelma w Berlinie) drogę do błyskotliwej kariery. Werner von Braun planował budo­wę znacznie większych rakiet, które mogłyby atakować cele odległe o 4,5 tys.

Dziesięć zasad dobrego projektowania firmy Braun

Projektanci firmy Braun korzystają z najnowocześniejszych materiałów i projektują wyroby umożliwiające zastosow anie łatwiejszych metod produkcji. Ale to właśnie te zasady zadecydowały o stworzeniu własnej, wyrazistej tożsamości przez firmę Braun.

HITLER Adolf (1889 - 1945) i BRAUN Ewa (1912 - 1945)

Ewa Braunprzez wiele lat była kochanką Hitlera i cieszyła się jego specjalnymi względami. Hitler iBraun uścisnęli wszystkim dłonie i przeszli do swego apartamentu.

CECHY ANALITYCZNE ZBIOROWISK ROŚLINNYCH GRUP SOCJOLOGICZNYCH BRAUN - BLAMQUETA

Towarzyskość zależy od stopnia skupienia gatunku i określa się w pięćo stopniowej skali Braun - Blanqueta: 5 - łanu (u traw) lub stany u drzew, 4 - kobierce (duże darnie lub kolonie), 3 - większe kępy lub poduchy, 2 - małe kępy lub grupy, 1 - pojedynczo.

BRAUN ANDRZEJ

BRAUN ANDRZEJ, ur.

BRAUN JERZY

BRAUN JERZY, ur.

BRAUN MIECZYSŁAW, właśc. M. Braunstein, psued. Grzechota

BRAUN MIECZYSŁAW, właśc. Braunstein, psued.

BRAUN JERZY

Braun, Dzieciństwo [z życiorysem].

Brauna alopecurus

 

Wygląd: Łodygi podnoszące się, 3-5 cm długie, tworzą rozległe darnie brązowe, wewnątrz czarniawe: liście zbiegające, szerokojajowate, zwężone w krótki, na brzegu karbowany szczyt, podłużnie fałdowane, o płaskim brzegu; wilgotne odstają od prostej nasady, suche przylegają do łodyżek; brak...

Paprotnik Brauna

 

Wygląd: Wieloletnia paproć o liściach do 1 m długich. Ogonek liściowy do 15 cm długi. Blaszka liściowa miękka, nie zwieszająca sięr tylko latem zielona, podwójniepierzasta, ku nasadzie i ku górze zwężająca się.

Odcinki 1, rzędu siedzące, podzielone na najwyżej 15 par odcinków 2. rzędu, które...

BRAUN JOSEPH SJ

ur. 8 VII 1857 w Wipperfürth (Nadrenia),zm. 8 VII 1947 w Pullach k. Monachium, Archeolog i historyksztuki chrześcijańskiej.

Studiował teologię w Bonn, 1881 przyjął święcenia kapł.,a 1890 wstąpił do zakonu ; współpracował z czasopismem „Stimmenaus Maria Laach"; był prof, historii sztuki...

BRAUN JÓZEF TOMASZ ks.

ur. 5 III 1869 w Poznaniu,zm. 30 VIII 1938 w Kamionnej (k. Międzychodu), Działacz rel.i narodowy.

Studiował w seminarium duch. w Gnieźnie i Poznaniu; święceniakapl. przyjął 1895, nast. był wik. w Rokitnie (Wlkp.),gdzie prowadził szkołę gosp. dla dziewcząt; 1898 został komendarzem,później prob, w...

BRAUN MAKSYMILIAN

ur. 12 X 1800 w Poznaniu, zm.11 XI 1892, Muzyk, publicysta i działacz społeczny.

Studiował we Wrocławiu i Berlinie, po czym uczył matematykiw gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu; wziątudział w powstaniu listopadowym (odznaczony Krzyżem VirtutiMilitari), za co był więziony 2 lata przez władze prus...