Biuro podróży - ściąga

FUNKCJE BIUR PODRÓŻY: -cena -miejsce -czas ZNACZENIE I FUNKCJE BIUR PODR. nakierowane na pobudzenie niektórych segmentów popytu ODDZIAŁYWANIE BIUR PODR. biur podr.

Biuro Informacji Kredytowej

Biura Inforacji w UE Niemcy - biuro kredytowe (podzielone na osiem regionalnych towarzystw) SCHUFA GmbH (Schutzgemeinschaft fur Allgemeine Kreditsicherung) w tłumaczeniu - Towarzystwo ochrony ds.

Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej udziela informacj tylko i wyłącznie na podstawie piasemnych wniosków. Klienci nie mogę nie zgodzić się na przekazywanie informacji do Biura Informacji Kredytowej gdyż jest to ustawowe uprawnienie banków i instytucji upoważnionych do udzielania kredytów.

Jakość w biurze podróży

Biura często zbierają informacje dotyczące jakości usług znajdujących się w pakiecie. Biura podróży podejmują te działania w celu uniknięcia jakichkolwiek oskarżeń tak by ich renoma na rynku turystycznym nie ucierpiała.

Biuro obsługi klienta

), budowa i umacnianie relacji Ułatwienie klientowi dotarcia do dóbr i usług, a przede wszystkim pomoc w uzyskaniu wyczerpujących informacji o ofercie przedsiębiorstwa Poprawa wizerunku firmy - dobrze zorganizowane, przyjazne klientowi biuro obsługi jest wizytówką firmy, pozwala zdobyć nowych klientów Skupienie relacji z klientami w jednym systemie, biuro obsługi klienta może jednocześnie pełnić rolę sklepu, serwisu informacyjnego oraz ...

Polityka państwa działania samorządu terytorialnego i gospodarczego. Biura podróży i ich zadania w turystyce.

Biuro podróży tworzące „ pakiet podróży” występuje w stosunku do „ pakietu” nie jako pośrednim pomiędzy poszczególnymi usługodawcami ( hotelami, liniami lotniczymi, restauracjami) lecz jako twórca nowej usługi, którą sprzedaje za nową cenę obejmującą koszt wszystkich połączonych usług oraz koszt własny.

Biuro rachunkowe

Zakres odpowiedzialności biura rachunkowego uzależniony jest od treści umowy zlecającej prowadzenie ksiąg oraz zaistniałego stanu faktycznego, gdyż biur nie może odpowiadać np.

Reklama biura podróży

Dużą rolę odgrywają tutaj pracownicy biur turystycznych, którzy powinni posiadać szkolenie właśnie w zakresie reklamy, aby w swojej pracy potrafili zaoferować klientowi jak najszerszą gamę usług biura i zachęcić go do ich kupna.

Rola targów turystycznych w promocji biura podróży

W przypadku biur podróży są to wycieczki, do których zakupu zachęca się klientów.

OSS - (Office of Strategie Services - Biuro Badań Strategicznych)

OSS utworzyła sieć agentów w większo­ści państw świata z wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, gdzie działali agenci Federalnego Biura Śledczego (Federal Bureau of Investigation -FBI), oraz Dalekiego Wschodu bę­dącego domeną organizacji wywia­dowczej G-2 stworzonej przez gen.

Savoir-vivre w biurze

W biurze natomiast osoba podnosząca słuchawkę dobrze zrobi jeśli od razu wymieni nazwę instytucji.

ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH W AUTOMATYZACJI BIURA

Do systemów wykorzystywanych w automatyzacji biura można zaliczyć: edytory tekstów, komputerowe składy tekstów, arkusze kalkulacyjne, proste bazy danych (katalogi), bazy danych, harmonogramy, pocztę elektroniczną, biblioteki dokumentów, programy automatyzacji obiegu dokumentów, oprogramowanie do obsługi urządzeń biurowych.

Techniczne zagadnienia organizacji biura

- mechanizacja pracy biurowej.

Słówka i zwroty - Biuro rzeczy znalezionych

Słownik:

a gents/ ladies umbrella

a ruck sack (backpak)- plecak

a samsonite type lock

briefcase- neseser

bumbag- piterek

convas- płótno

digital lock- zamek cyfrowy

soft/ tought

travel bag = traveller’s bag- torba podróżna

velcro fastening-...

Na jakie dolegliwości skarżą się ludzie pracujący w biurach?

Niektórzy ludzie pracujący w nowoczesnych biu­rowcach, skarżą się na takie dolegliwości jak utra­ta energii, bóle głowy, zespół wysychania śluzówek oka, nosa, gardła, nudności, zaburzenia widzenia i stres. Przyczyny tego zjawiska nie zostały szcze­gółowo zbadane, jednak ich związek z...