Bel Canto

Czytaj Dalej

Bellini i włoskie bel canto

Poszerzył bel canto O pełna kontrastów ekspresyjnosc, słowo znalazło w linii melodycznej swój odrebny odpowiednik,stad — mimo pojawienia sie Verdiego — Bellini pozostawał jeszcze długo mistrzem „operydla wokalistów".

BEL

Daniel i Bel. Król perski Cyrus każe swym kapłanom udowodnić, że Bel istotnie spożywa ofiarowane mu potrawy.

BEL - AMI

Bel-ami film (1939) Willi Forsta: scenariusz, reżyseria i rola tyŁ Film (1954) Louis Daquina z Jean Danetem w roli tyt.

BELEM

Klasztor Convento dos Jeronymos de Belem zbudowany przez króla Manuela I na miejscu, gdzie stał Dom Żeglarza, w którym nocował Vasco da Gama, odkrywca drogi do Indii Wschodnich, w przededniu wyruszenia w swą podróż (8 VII 1497), i gdzie, po jego powrocie w 1499, witał go Manuel I; kamień Węgielny położono jeszcze w 1499; kościół halowy z płaskim sklepieniem sieciowym, okrągłymi łukami i wspaniałym 30-metrowym portalem w tzw.

BEL

Bel, akadyjskie Belu pan), Imię nadawaneszczególnie Enlilowi w Nippur, a od czasów Hammurabiego Mardukowi w Babilonie (Babilonia III), wymienionekilkakrotnie również w ST (Iz 46,1 ; Jr 50,2; 51,44; Ba 6,40),zawsze, jak się wydaje, w paralelizmic do imienia Marduka.

BELÉM do PARA

Archidiecezja w Brazylii; bpstwo erygowano 4 III 1719 jako sufr. Lizbony, podniesione 1 VI 1906 do rzędu metropolii.

B. podlegają prałatury niezależne: Abaeté do Tocantins, Cametá,Guamá, Macapá, Marajó, Óbidos, Ponta de Pedras,Santarém, Santísima Conceiçào do Araguaia, Xingú. Miasto B.,stolica stanu Para, ma...

Nośnik bel

Dodatkowe urządzenie prasy zbierającej do gromadzenia razem kilku lub kilku-nastu bel, ułatwiające ręczny załadunek na przyczepy.

Owijarka bel

Zawieszane lub zaczepiane urządzenie umożliwiające sporządzanie sianokiszonkiz bel cylindrycznych poprzez ichowinięcie specjalną rozciągliwą folią samoprzylepną,co zabezpiecza półsuche siano lub przewiędniętą zielonkę przed dostępem powietrza,światła i wilgoci.