Adolf Hitler

Adolf Hitler

Czytaj Dalej

Czy Adolf Hitler był osobą normalną???

Jeżeli nazwiemy całą egzystencję Adolfa Hitlera zjawiskiem w dziejach XX wieku, a nawet szerzej –w dziejach świata , to możemy bez żadnej przesady uznać ,że było to zjawisko nienormalne , a nawet wysoce nienormalne.

Adolf Hitler Biorgaphy.

Soon after Hitler's birth, his father, Alois Hitler, moved the family to Linz, Austria. Hitler's academic abilities angered his father because his father hoped that Hitler would study to become a government worker as he had been.

HITLER ADOLF (1889-1945) - dyktator III Rzeszy

Hitler wysunął swoją kandydaturę na urząd prezydenta i uzyskał w wyborach 36,8 % głosów. , po śmierci pre­zydenta Paula Hindenburga, Hitler objął urząd prezydencki, co w po­łączeniu ze stanowiskiem kancle­rza dawało mu nieograniczoną władzą dyktatora.

HITLER Adolf (1889 - 1945) i BRAUN Ewa (1912 - 1945)

Po ceremonii i krótkim przyjęciuHitler udał się z sekretarką do sąsiedniego pokoju, gdzie podyktował jej testamenty:polityczny i prywatny. Hitler siedział po prawej stronie kanapy zgłową lekko pochyloną do przodu i zwieszoną w prawo.

Adolf Hitler (1889 - 1945)

W obliczu zbliżającej się klęski Adolf Hitler popełnił 30 kwietnia 1945 roku samobójstwo w oblężonym przez wojska sowieckie Berlinie.

GALLAND ADOLF (ur. 1911) - generał

Jeden z najsłynniejszych niemiec­kich asów myśliwskich, jako drugi żołnierz odznaczony najwyższym odznaczeniem bojowym. Krzyżem Rycerskim z Liśćmi Dębowymi, Mieczami i Brylantami, służbą w Luftwaffe rozpoczął w 1935 r. W czasie wojny w Hiszpanii służył w Legionie „Condor" i wykonał 300 lotów...

SPÓR WOKÓŁ GENEZY II WOJNY ŚWIATOWEJ - Hitler u władzy

Po puczu monachijskim Adolf Hitler trafia na dziewięć miesięcy do więzienia , co owocuje książką "Mein Kampf" . Hitler nie tylko przejął władzę , ale również ustanowił siebie dyktatorem i zniszczył wszystkich swoich przeciwników .

Wielka reforma teatru XIX i XX wieku - WIELKA REFORMA: Edward Craig i Adolf Appia

Wymienia się w łączności z Craigiem innego reformatora - Szwajcara, Adolfa Appię (1862 - 1928).

ABRAHAMOWICZ ADOLF

ABRAHAMOWICZ ADOLF, ur.

CERNY ADOLF , pseud. Jan Rokyta

CERNY ADOLF , pseud.

DYGASIŃSKI (TOMASZ) ADOLF

DYGASIŃSKI (TOMASZ) ADOLF, ur.

FIERLA ADOLF

FIERLA ADOLF, ur.

HERTZ JAN ADOLF

HERTZ JAN ADOLF, ur.

JABŁOŃSKI ADOLF, pseud. Jasieńczyk

JABŁOŃSKI ADOLF, pseud.

JANUSZKIEWICZ ADOLF

1821-23, bliski filaretom, wiosną 1830 we Włoszech poznał bliżej Mickiewicza, który wprowadził go jako Adolfa do Dziadów cz. ODROWĄŻ-PIENIĄŻEK Dzieje Mickiewiczowskiego Adolfa, „Kwart.

JULIA I ADOLF, czyli Nadzwyczajna miłość dwojga kochanków nad brzegami Dniestru

Fabułę - ujętą w listy bohaterów i dwojga ich przyjaciół - stanowią dzieje nieszczęśliwej miłości ubogiego szlachcica Adolfa i Julii, ostatniej latorośli możnego rodu Tęczyńskich, którą wola nieżyjącej matki i przesądy stanowe ojca przeznaczają na żonę „młodzieńca z bogactw i urodzenia znakomitego"; zgodnie z werterowskim wzorem prozy „czułej", Adolf, nie mogąc przenieść utraty kochanki, popełnia ...

ADOLF

Bohater tytułowy fr. powieści (1807, wyd. 1816) Benjamina Constant, stanowiącej punkt zwrotny w dziejach powieści psychologicznej.

Powieść daje analizę rozwoju i kresu namiętnego uczucia, pod wieloma względami przypominającego więzy łączące autora z panią de Stael.

LIGOŃ ADOLF

LIGOŃ ADOLF, ur.

NOWACZYŃSKI ADOLF, przybrany przydomek Neuwert

NOWACZYŃSKI ADOLF, przybrany przydomek Neuwert, ur.

PAWIŃSKI ADOLF

PAWIŃSKI ADOLF, ur.