awatar

Profil użytkownika LeonZ

Data rejestracji14 marca 2013 Ostatnio online28 marca 2013, 20:33

Statystyki

102 prac, w tym:

 • 102tekstowych
 • 0multimedialnych

Dodane prace /102 prac/

 • Ocena brak

  Żniwa

  Okres zbioru zbóż i innych roślin uprawianychna nasiona. Wyróżnia się ż. małe –okres zbioru najwcześniej dojrzewającychroślin ozimych, tj. jęczmienia i rzepaku orazż. duże, będące okresem zbioru później dojrzewającychroślin – pozostałych zbóż i strączkowych.

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /318

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żniwiarka

  Maszyna do zbioru zbóż, kosząca zboże, gromadząca je na pomoście, a następnie zgarniająca je na ściernisko w postaci tzw.garści, które wiąże się w snopy.

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /179

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żubroń

  Mieszaniec żubra z bydłem domowym.Zwierzęta te są płodne i bardzo odpornena niekorzystne warunki siedliskowe. Dostarczają bardzo dobrego mięsa. Doskonale nadają się do chowu w terenach górskich. Jedyne na świecie stado ż. znajduje się w okolicy Lubania Śl.

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /276

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żwacz

  Największa część żołądka wielokomorowego przeżuwaczy, w której pobrany pokarm ulega rozmiękczeniu i fermentacji pod wpływem drobnoustrojów.

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /163

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywienie luksusowe roślin

  Nadmierne nawożenie zwiększające pobieranie skł. pok. przezrośliny i gromadzenie ich w ilościach przekraczającychfizjol. potrzeby.

  Nadmiar łatwo dostępnego azotu powoduje wybujałość roślin (niezrównoważony rozwój), wyleganie, opóźnieniedojrzewania, obniżenie wartości biol.plonów oraz zwiększenie...

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /1 512

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywność ekologiczna

  Ż. wyprodukowana w gospodarstwach ekol. Takie produkty powinny być specjalnie oznakowane. W Wielkiej Brytanii,Szwajcarii, Szwecji i Danii produktyekol. sprzedawane są w sieci tradycyjnych sklepów spoż. We Włoszech, Niemczech iFrancji ż.e. można kupić przede wszystkim w sklepach specjalistycznych. W Polsce...

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /406

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywność funkcjonalna (ang. functional food)

  Produkty o działaniu sprzyjającym zdrowiu człowieka, stworzone na podstawie wiedzy ozależnościach między pokarmem, jego składnikamia zdrowiem. Ż.f. jest żywnością bezpieczną,po spożyciu której należy oczekiwać uzyskania efektu zdrowotnego. Ze względu najakość ż.f. dzieli się na:

  1) produkty...

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /619

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywność lecznicza

  Ż. zawierająca dodatki o pozytywnym wpływie na ludzkie zdrowie. Np.dodatek glukagonu wywołuje u osób otyłych uczucie sytości już po spożyciu niewielkiego posiłku. Zob. też nutraceutyki.

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /202

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywność transgeniczna, żywność modyfikowana genetycznie

  Ż. produkowana z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).Są to produkty spoż. zmienione metodamiinżynierii genetycznej, w wyniku czego powstajenowy organizm o zmienionych cechach.Wytwarza się ją gł. w USA, Chinach,Argentynie, Kanadzie, Australii i Meksyku.Wymagania, jakim powinny odpowiadać organizmy...

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /458

  praca w formacie txt
 • Ocena brak

  Żywotność nasion

  Zachowywanie zdolności kiełkowania w granicach obowiązującychnorm siewnych. Np. dla żyta wynosi ona 1,owsa 3, grochu 4–5, buraka cukrowego 10, agwiazdnicy pospolitej nawet 60 lat. Suche latoi dojrzewanie pożniwne wpływa korzystnie naż.n., natomiast lato dżdżyste, brak dojrzałości zbiorczej (zbyt wczesny...

  Ocena /

  Autor /LeonZ Dodano /28.03.2013 Znaków /940

  praca w formacie txt

Do góry