Ocena brak

Wykonanie budynku w technologii lekkiego szkieletu stalowego

Autor /jekengice Dodano /24.02.2005

Przedstawiam Państwu system budowy domu w technologii lekkiego szkieletu stalowego. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne powstały w oparciu o produkowane wysokiej jakości zimnogięte profile stalowe ze stali ocynkowanej. Kształtowniki ( ze względu na parametry konstrukcyjne stali), doskonale zastępują stosowane dotąd w lekkich konstrukcjach szkieletowych drewno, a odporność na korozję pozwala im z powodzeniem konkurować z tradycyjnymi materiałami budowlanymi.

Technologia lekkiego szkieletu stalowego umożliwia szybką realizację domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz budynków wolnostojących, jedno i dwu- kondygnacyjnych, jak też pawilonów handlowych czy domków letniskowych. Nowością w zakresie tej technologii jest możliwość wykonywania lekkich hal magazynowych o rozpiętościach 9m, 12m i wysokości 4m. Budynki wykonane w tej technologii spełniają wszystkie obowiązujące w Polsce normy budowlane i warunki techniczne, a stanowiące konstrukcję budynku profile zimnogięte ze stali ocynkowanej, posiadają aktualny certyfikat na znak bezpieczeństwa „B”.


Podstawowymi zaletami technologii lekkiego szkieletu stalowego są:

- szybkość i dokładność montażu – dzięki dokładnemu przycięciu wszystkich elementów konstrukcyjnych w warunkach warsztatowych i zastosowaniu panelizacji segmentów ściennych i kratownic dachowych możliwe jest wykonanie na gotowym stanie zerowym domu mieszkalnego „ pod klucz ” w 8 do 10 tygodni.

- energooszczędność – uwarstwienie ścian i stropów pozwala na uzyskanie oszczędności wynikających z bardzo dobrej izolacyjności ( U

Podobne prace

Do góry