Ocena brak

Ważniejsze są urządzenia, maszyny czy pracownicy. Uzasadnij swój punkt widzenia.

Autor /Aaddilaphord Dodano /24.03.2007

Nie zależnie od tego czy mamy do czynienia z jednostką budżetową zatrudniającą kilku pracowników czy z dużą firmą, w każdej spotykamy współpracujące ze sobą trzy elementy: maszyny, urządzenia i pracowników. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, jeden z elementów jest ważniejszy, lecz zawsze współpracują one ze sobą.

Urządzenia i maszyny są dobrymi elementami wyposażenia firm, fabryk, czy instytucji rządowych. Pomagają w redagowaniu pism, ułatwiają wykonywanie zadań zleconych. Dzięki nim praca często wykonywana jest w skróconym czasie i z dużymi ułatwieniami.

Niestety każde urządzenie mechaniczne podlega zużyciu i zepsuciu, co może uniemożliwić pracę lub zawiesić ją na dłuższy czas. Mimo zalet urządzenia i maszyny posiadają także wady, które ujemnie wpływają na prace.

Pracownicy jako żywy element organizacji pracy w firmie wykonują większość zadań. Choć częściowo uzależnieni od maszyn i urządzeń potrafią samodzielnie wykonać pracę. Każdego pracownika można zmotywować do pracy i systematycznie poprawić jego wydajność pracy. Po zwróceniu uwagi na błędy w wykonywaniu zadań pracownik w przeciwieństwie do urządzeń bądź maszyn szybciej poprawi błędy i potrafi sam pracować nad tym by nie popełniać ich już więcej.

Przy rozwoju w dzisiejszych czasach technologii, stosowania nowych metod. Praca samego człowieka jest nie możliwa. Współpraca maszyn, urządzeń i pracowników jest, więc bardzo ważna. Trudno jest określić, który element jest ważniejszy. Jedno jest jednak pewne współistnienie jest niezwykle ważne a wykluczenie, którego elementu przy wykonywaniu bardzo precyzyjnych prac jest możliwe.

Dbałość o pracownika a także dobre działanie maszyn i urządzeń gwarantuje pracodawcy, że zlecona przez niego praca będzie wykonana prawidłowo.

Nie jestem w stanie określić kto jest ważniejszy. Dlatego skłaniam się do stwierdzenia, że człowiek jak zarówno maszyna przy dzisiejszym postępie technologii stoją na równym poziomie ważności w firmach.


Podobne prace

Do góry