Ocena brak

Ubranie kobiety ciężarnej

Autor /maziajka Dodano /16.01.2014

Ciężarna powinna dbać o swój wygląd, być dobrze uczesana, gustownie umalowana i ładnie ubrana, mieć zadbane paznokcie. Wówczas będzie miała lepsze samopoczucie i lepiej będzie znosiła odmienny stan.

W związku z powiększeniem się piersi w 6—8 tygodniu, stanik musi być większy ^powinien unosić sutek w stronę przeciwległego ramienia, uwzględniając uwypuklenie dla brodawek. Ubranie ciężarnej powinno być luźne, wygodne, bez pasków wokół talii, nie powinno uwierać brzucha i piersi, ale jednocześnie — atrakcyjne, dostosowane do sezonu i klimatu, raczej z tkanin gładkich, bez wzorów, które czynią sylwetkę cięższą. Zasadniczo ubiór powinien zwisać z ramion bez żadnego ucisku, wskazane jest, aby pończochy były noszone na pasku, a nie na podwiązkach. Dbać należy o estetykę stroju, nie może on szpecić, a powinien podkreślać walory urody. Przy żylakach trzeba nosić w ciągu dnia bandaż elastyczny lub elastyczne pończochy. Pasy ciążowe są zalecane jedynie w przypadkach, gdy mięśnie brzucha ciężarnej są osłabione, a brzuch zwisa (duży płód, bliźnięta, wielowodzie). Pas powinien podtrzymywać brzuch od spojenia łonowego aż do pępka i dobrze owijać biodra. Musi być wzmocniony w środku i na bokach. Pas należy zakładać w pozycji leżącej z pomocą drugiej osoby.

Ponieważ środek ciężkości ciała przesuwa się w okresie ciąży do przodu, przeto chodzenie na wysokich obcasach obciąża nadmiernie kręgosłup; łatwo wtedy stracić równowagę i upaść. Buty powinny więc być wygodne (większa waga ciała), na niskim obcasie, przeważnie o pół rozmiaru większe niż poprzednio.

 

Podobne prace

Do góry