Ocena brak

Samochód na torach kolejowych

Autor /pinezka Dodano /05.06.2014

Jeżeli samochód zepsuje się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, trzeba wrzucić bieg i uruchomić rozrusznik, żeby samochód nagłym szarpnięciem przesunął się do przodu. Jest to możliwe przy mechanicznej skrzyni biegów, natomiast przy automatycznej nie.

Jeżeli pociąg się zbliża, samochód trzeba opuścić; dzieci i osoby niesprawne trzeba przenieść na odległość około 45 m i trzymać się z daleka, gdyż jeśli pociąg pędzi z dużą prędkością może odrzucić samochód dość daleko.

Jeżeli nie widać pociągu lub widać go w odległości kilku kilometrów, trzeba próbować uniknąć zderzenia. Jeżeli samochód da się pchać, zepchnijcie go poza wszystkie tory - nie można mieć pewności, po którym nadjedzic pociąg. Jeżeli jest telefon alarmowy, trzeba ostrzec o tym. co się dzieje, dróżników na trasie, którą pociąg będzie przejeżdżał. Jeżeli nie ma, to żeby ostrzec maszynistę. trzeba pójść wzdłuż torów w kierunku pociągu, stanąć z boku niezbyt blisko torów (szybkie pociągi wywołują za sobą silne podciśnienie) i powiewać kocem wziętym z samochodu lub jasną częścią odzieży. Maszynista zorientuje się wówczas. że na torach jest nieprzewidziana przeszkoda i zbliżając się do przejazdu będzie jej wypatrywał.

 

Podobne prace

Do góry