Ocena brak

Pomysł na biznes. Ocieplenie rurociągów i ścian z zastosowaniem płynnej izolacji termicznej.

Autor /Bynccyncbaw Dodano /28.08.2007

Opis materiału: płynna izolacja termiczna, podobna do farby. Mechanizm działania płynnej izolacji ceramicznej różni się zasadniczo od mechanizmu działania "klasycznych" izolacji termicznych. Unikalne właściwości płynnej izolacji termicznych zapewniają znaczne oszczędności energii, efekt jest już widoczny przy grubości 1 mm!
Ze względu na fakt, że izolacja ma płynną konsystencję, może być stosowana do powierzchni o dowolnym kształcie i składzie. Izolację w płynie można nanosić pędzlem, wałkiem, lub pistoletem ciśnieniowym. Płynna izolacja termiczna, posiadająca w swoim składzie akryl i silikon, oprócz właściwości termoizolacyjnych posiada również właściwości hydroizolacyjne. Izolacja ceramicznych składa się głównie z ceramicznych (75% ... 85%) i silikonowych mikrosfer które są zawieszone w fazie ciekłej, dodatkowo zawiera wodę, spoiwo akrylowe oraz dodatki specjalne. Ten skład sprawia, że izolacja taka jest wodoszczelna, elastyczna i jednocześnie odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, temperatura i wilgotność). Przewodność cieplna tej izolacji jest dziesięciokrotnie niższa niż w "klasycznym" systemie izolacji termicznej. Naniesienie warstwy płynnej izolacji termicznej o grubości 1 mm, odpowiada wydajności termicznej warstwy wełny mineralnej o grubości 5 cm. Dodatkową wielką zaletą płynnej izolacji termicznej jest zdolność do ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zmiany temperatury i wilgotności, promieniowanie ultrafioletowe). Zakres temperatur w jakich może pracować płynna izolacja to obręb od -40 0C do 250 0C.
Wiadomo, że trwałość izolacji z wełny mineralnej, w większości przypadków to okres mniejszy niż 2 lata. Z badań przeprowadzonych nad izolacją fasad – wiadomo iż w okresie jesiennej wilgoci, z początkami zimy następuje jej zamrażanie, i potliwość włókien wełny mineralnej, pianki i komórek w taki sposób, że po 1-2 sezonach skuteczność izolacji zdecydowanie spada. Ponadto w wilgotnym środowisku izolacja staje się siedliskiem glonów, grzybów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego, pasożytów. Właściwości płynnej izolacji termicznej mówi sama za siebie. Takie właściwości, jak odporność na UV, elastyczność rozszerzalności termicznej fundamentów, zdolność do wodoodpornej impregnacji, jak również ultra-niska przewodność cieplna, wskazuje na wysoką trwałość powłoki i możliwość jej zastosowania w bardzo różnych dziedzinach. Płynna izolacja zastosowana do rur i ścian, zachowa swoje właściwości co najmniej 10 lat (to jest 3-5 razy dłużej niż "klasyczna" izolacji termicznej).
Główne obszary zastosowań płynnej termoizolacji ceramicznej;

• Izolacja rurociągów cieplnych w systemach grzewczych;
• Izolacja rur z zimną wodą (aby zapobiec kondensacji);
• Izolacja zbiorników do przechowywania produktów ropopochodnych;
• Izolacja linii parowych i gazociągów, kotłów parowych;
• Izolacja zbiorników i zbiorników do magazynowania wody, substancji chemicznych itp.

Podobne prace

Do góry