Ocena brak

Najpierw informacja, potem inwestycja - nie na odwrót

Autor /Satan666 Dodano /29.03.2013

Wiele skomplikowanych aspektów naszego życia wyglądałoby prościej, gdyby przed podjęciem działań najpierw stawiać pytania i znajdować właściwe informacje. Stawianie pytań uważa się za niewygodne, ponieważ wymaga analizy, myślenia i formułowania wniosków. Przedsięwzięcia te zabierają nam czas i energię. Mogą też prowadzić do niepożądanej dezorientacji i zdenerwowania. Aby tego uniknąć, wielu ludzi albo polega na mądrości innych, albo rzuca się głową naprzód w nieznane sytuacje.

Poleganie bez reszty na „mądrości” innych lub impulsywne posunięcia mogą prowadzić do nieporozumień, złego wyboru momentu działania i pomyłek. Porady inwestycyjne mogą być pomocne, ale raczej jako punkt odniesienia niż samowystarczalne podejście. Działanie „na hurra” to czysta spekulacja i hazard.

Większe szanse na właściwe posunięcia na giełdzie ma ten inwestor, który zaznajomi się z bieżącą sytuacją rynku i konkretnej spółki, którą się interesuje. Znajomość tę zdobywa się pytając, dlaczego: Dlaczego rynek wykonał taki ruch? Dlaczego akcje tej spółki warto teraz kupić?

Do góry