Ocena brak

Mowa oskarżycielska w sprawie oskarżonego Osamy bin Ladena.

Autor /agisgulge Dodano /13.10.2005

Wysoki Sądzie, szanowna Ławo Przysięgłych i wszyscy zebrani. Nie wątpliwym jest, iż oskarżony Osama bin Laden a właściwie szejk Usama ibn Ladin, saudyjski milioner przywódca Al.-Kaidy jest osobą odpowiedzialną za zorganizowanie, pomocnictwo i przeprowadzenie pięciu ataków terrorystycznych na obszarze Bliskiego Wschodu i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a także za uczestnictwo i przewodniczenie militarnej organizacji o charakterze terrorystycznym jaką z pewnością jest Al-kaida.
Działania podjęte przez Bin Ladena nie wątpliwie wypełniają znamiona wielu zabronionych czynów które w całości zostały przedstawione na początku przewodu sądowego w akcie oskarżenia.
Aby nie przedłużać wspomnę tylko o najważniejszych naruszeniach norm prawa karnego obowiązujących na terenie Polski. Zgodnie z Postanowieniami artykułu 115 20 odpowiedzialności karnej podlega osoba która popełniła przestępstwo o charakterze terrorystycznym którego znamiona w całości przedstawia niniejszy artykuł. Człowiek ten dopuścił się również czynu ściganego z artykułu 118 to jest ludobójstwa oraz z art. 140 zamachu terrorystycznego, także zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie art. 148 3 i zabójstwa przy użyciu materiałów wybuchowych artykuł 148 4.
Wysoki Sądzie większość opinii publicznej w tym ja uważam, że dowody zgromadzone przeciwko oskarżonemu są niepodważalne. Świadczy o tym chociażby fakt iż obrona nie podniosła żadnego kontrargumentu przemawiającego na korzyść oskarżonego. Ludzie na całym świecie mogą zaświadczyć że widzieli chociaż jedno publiczne wystąpienie Osamy Bin Ladena w arabskiej telewizji Al.-Jasira lub na łamach oficjalnej strony Al.-Kaidy w którym oficjalnie z nieskrywaną bezczelnością przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Skutki jego działań są wszechobecne społeczeństwa demokratyczne są zastraszone groźbą kolejnych ataków terrorystycznych, pośrednio również doświadczają ograniczenia wolności poprzez wzmożone środki ostrożności w miejscach publicznych.
Bin Laden naruszał tak drastycznie prawo z bardzo niskich pobudek społecznych. Zawiść i uraza wobec Amerykanów i Saudyjczyków opętała oskarżonego do tego stopnia że sami lekarze biegli mieli problem z oceną jego zdrowia psychicznego. Zachowanie to było spowodowane odrzuceniem przez Arabie Saudyjską oferty wsparcia złożonej przez Bin Ladena i przyjęcie pomocy USA w okresie konfliktu w Zatoce Perskiej. Tak ten człowiek był zdolny pozbawić życia wiele setek ofiar z powodów czysto ambicjonalnych.
Bezapelacyjnie wnoszę o wymierzenie kary, kary adekwatnej do popełnionych czynów, kary dającej poczucie sprawiedliwości pokrzywdzonym społecznościom kary dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości przedterminowego zwolnienia. Niech człowiek ten ostatnie chwile swojego życia spędzi w ponurej celi więziennej. Dziękuję.

Podobne prace

Do góry