Ocena brak

Kostrzewa blada

Autor /OswaldxD Dodano /24.01.2012

Stalowobłękitne liście tej wiecznie zielonej trawy pasują do surowych, zwykłych doniczek lub naczyń z brązu. Zwarte, podobne do jeżyka, kępki stanowią atrakcyjne obramowanie dla wyższych roślin. Zestawienie kostrzewy bladej z niebieskimi, uniwersalnymi bratkami, wygląda efektowme przez cały rok, a z bladoróżowymi pelargoniami lub z purpurowym rozchodnikiem 'Vera Jameson' jest miłym dla oka kontrastem w lecie.

Kostrzewa jest odporna na mróz. Wytrzyma nawet temperatury w granicach -15°C. Najlepiej czuje się na stanowisku niezbyt gorącym i przewiewnym. Podczas upałów, jeśli rośnie w doniczce, przenosimy ją w takie miejsce.

Można ustawiać w pełnym słońcu i półcieniu. Jeśli rośnie w mocnym słońcu, musi mieć zapewniony odpowiedni poziom wilgoci.

Toleruje duże przesuszenie, Jej kolor staje się intensywniejszy, jeśli podlewanie jest rzadsze. Rośliny w doniczkach szybko zużywają dostarczoną im wodę, zwłaszcza w czasie upalnego lata, dlatego należy podlewać je obficie w okresie wzrostu. W zimie kompost powinien być wilgotny, ale nie mokry. Można podlewać alkaliczną wodą.

Poziom wilgotności nie ma dla kostrzewy znaczenia.

Jeśli co roku wymieniamy jej kompost, nie potrzebuje nawożenia. Późną wiosną wymieniamy wierzchnią warstwę ziemi i stosujemy nawóz wolno działający.

Wieloletnie rośliny przesadzamy i dzielimy raz na trzy lata. Stosujemy łatwo przepuszczalny kompost na bazie gliny.

Jeśli uprawiamy kostrzewę w małej doniczce, zadbajmy, by podczas chłodów kompost nie stał się zbyt wilgotny, a bryła korzeniowa nie zamarzła.

Podobne prace

Do góry