Ocena brak
Jak wygląda wizyta u kręgarza?
W czasie pierwszej wizyty kręgarz przeprowadza z pacjentem wywiad dotyczący przebytych chorób i stylu życia. Informacje te mają duże znaczenie, ponieważ problemy zdrowotne pacjenta mogą być dziedziczne, wywołane przez niewłaściwą dietę, szkodliwy wpływ środowiska, stresującą pracę albo sytuację rodzinną. Następnie stawia diagnozę na podstawie badań palpacyjnych, polegających na obmacywaniu stawów, kości i mięśni ze
zwróceniem uwagi na występujące nieprawidłowości. Delikatnie sprawdza, czy w miejscach tkliwych i sprawiających ból występuje złamanie albo choroba kości. Zdarza się, że przed przystąpieniem do zabiegów zaleca wykonania zdjęcia rentgenowskiego kości.
Wizyta u kręgarza może być przyjemnym doświadczeniem, ponieważ „nastawianie" ma działanie lecznicze i łagodzi dolegliwości. Zabiegi manualne są zwykle bezbolesne, a obejmują rytmiczne, powtarzające się poruszanie kośćmi w stawach i delikatne rozluźnianie napiętych mięśni i sztywnych stawów. Terapia obejmuje cykl spot* kań z kręgarzem, który niejednokrotnie przygotowuje dla pacjenta zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu i udziela porad dotyczących innych zagadnień, jak odpowiedni wybór mebli do siedzenia i leżenia, zachowanie właściwej postawy i przestrzeganie zdrowej diety.
Metody stosowane w kręgarstwie są odpowiednie dla ludzi we wszystkich przedziałach wiekowych, także dla dzieci, u których wczesne rozpoznanie nieprawidłowości pozwala zapobiec wystąpieniu poważniejszych problemów.