Ocena brak

Gry

Autor /Cewsdeapalp Dodano /02.06.2007

Jeszcze nie tak dawno wiele osób w niemal hipnotycznym transie obserwowało ruch sterowanego przez nich zwykłego, białego punktu na ekranie monitora. Dzisiaj klasyczna gra w tenisa zainteresuje wielbiciela gier komputerowych na bardzo krótko. Gry komputerowe szybko przekształciły się z bardzo prostej zabawy w gry multimedialne, które mają dużo wspólnego z telewizją lub kinem. Nowoczesne komputery multimedialne są wyposażone w urządzenia odtwarzające dźwięk bardzo wysokiej jakości (takie jak płyty CD), a także w bardzo dobre monitory prezentujące obrazy w milionach kolorach. Gry mogą składać się z bardzo wielu elementów. Obecnie na rynku dostępne są gry różnego rodzaju.
Wybieraj uważnie – W wypożyczalni kaset video można dostać filmy przeznaczone wyłącznie dla dorosłych. Podobnie jest z grami komputerowymi nie wszystkie są tzw. Grami rodzinnymi. Rodzice powinni zadecydować, czy dana gra komputerowa jest odpowiednia dla ich dziecka. Pomocna przy tym będzie informacja znajdująca się na opakowaniu gry, która zawiera opis gry oraz grupę wiekową, dla jakiej gra ta jest przeznaczona. N a rynku dostępne są gry rodzinne produkowane w dwóch wersjach: dla dzieci i dorosłych. Rodzice mogą zabezpieczyć przed dziećmi swoją wersję gry, np. specjalnym hasłem- wtedy dzieci nie będą grały w grę dla nich nieodpowiednią, a jednocześnie będą miły swobodny dostęp do swojej „dziecięcej” wersji.

Weź pod uwagę- Ogromny wybór gier i ich duża różnorodność może zaskoczyć kupującego. Wiele osób wybiera grę bo ktoś ją polecił. Co jednak wybrać, gdy chcesz kupić coś zupełnie nowego? Po pierwsze pamiętaj, dla kogo ma być ta gra. Jeżeli wyłącznie dla ciebie wybierz t ę która cię naprawdę interesuje. Jeżeli ma to być gra dla całej rodzinny, musisz wybrać taką, która będzie odpowiadała wszystkim. Upewnij się, czy będziesz mógł uruchomić grę na swoim komputerze: na opakowaniu gry zawsze podane są wymagania sprzętowe. Pamiętaj także, że gry mogą być zapisywane na płytach CD-ROM lub na 3,5-calowych dyskietkach. Inny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę wybierając grę, to jej przeznaczenie. Wiele gier to gry czysto rozrywkowe, inne to gry edukacyjne. Niektóre z nich przeznaczone są dla dzieci lub dorosłych, którzy chcą rozwijać jakąś umiejętność lub dowiadywać się nowych rzeczy. Najlepsze gry familijne łączą w sobie elementy dobrej rozrywki i elementy edukacyjne.

Gry dla wszystkich- Przy tak ogromnej liczbie gier komputerowych na rynku każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Wybór gry typowo rozrywkowej może być naprawdę trudny, nawet jeżeli wiesz czego szukasz. Największą grupę gier stanowią gry strategiczne. Są przeznaczone głównie dla dorosłych i często „przykuwają” do komputera na cały weekend. Bohater gry strategicznej, którym sterujesz, ma za zadanie przetrwać w świecie stworzonym przez twórcę gry. Taką grą jest Cywilizacja 2, w której jesteś przywódcą plemienia. Musisz podejmować właściwe decyzje, polityczne i militarne, aby twoim ludziom żyło się lepiej.

Witaj przygodo ! – Gry przygodowe to najstarszy rodzaj gier komputerowych. Miejsca ich akcji są niezwykle atrakcyjne graficzne, budynki, planety, bazy i statki kosmiczne. Jedną z gier przygodowych jest Star Trek. Zasady gry są ściśle określone: bohater stara się rozwiązać tajemniczą zagadkę. Na swojej drodze spotyka wiele dobrych i złych postaci. Rozmawia z napotkanymi ludźmi i może od nich uzyskać pomoc, ale tylko wtedy, jeżeli wybierasz właściwą opcję gry. W przeciwnym razie nie zbliży się do rozwiązania zagadki. Musisz więc rozważnie kierować swoim bohaterem. Odkrycie tajemnicy gry przygodowej Wymaga czasu na pewno nie uda ci się to za pierwszym podejściem, dlatego pamiętaj, żeby po każdej „sesji” z grą zachować w niej zmiany. Jeżeli zrobisz błąd, masz możliwość ponowić próbę : możesz także wrócić do tego etapu gry, na którym byłeś przed popełnieniem błędu.

Dobry sport – Komputerowe gry sportowe zawsze cieszyły się dużą popularnością prawdopodobnie dlatego, że dają graczom możliwość odnoszenia zwycięstw, których w rzeczywistości nigdy by nie osiągnęli. Gier sportowych jest bardzo mnóstwo ożesz „uprawiać” właściwie każdy rodzaj sportu, począwszy od piłki nożnej, bilarda i golfa, a skończywszy na wyścigach Formuły 1. Łatwo jest nauczyć się garć w niektóre gry, np. w gofla czy w bilard. Dyscypliny zespołowe natomiast, typu piłka nożna czy hokej, są trudniejsze do opanowania. Twórcy gier sportowych dokładają wszelkich starań, by fan sportu miał wrażenie, że gra nie odbywa się na komputerze lecz w rzeczywistości. Zaletą rodzinnych gier sportowych jest to, że może w nie grać jednocześnie kilka osób. Dzięki temu rodzinna może na przykład rozegrać partię golfa.
Mali gracze – Na rynku dostępne są gry przeznaczone dla osób w każdym wieku. Nawet dzieci w wieku przedszkolnym mogę pograć w edukacyjne gry przygodowe, jak na przykład The animals of farthing wood. Ponieważ miejscem gry jest las, dzieci mają możliwość bliższego poznania lesnej flory i fauny, szczególnie dzięki dołączonym do gry dwudziestu krótkim filmom dokumentalnym stacji BBC. Mali garcze muszą wykoną kilka zadań, by bezpiecznie zaprowadzić zwierzęta do ich nowej kryjówki. Programy komputerowe dla dzieci mogą być bardzo przydatne w nauce.

Wielbiciele latania samolotem – Jeżeli twoim marzeniem jest wzbicie się ku niebu, symulatory lotu umożliwiają ci to, chociaż twoje stopy nie oderwą się od ziemi. Będziesz mógł lecieć samolotem pasażerskim przez Atlantyk, lądować lub wykonywać podniebne akrobacje z szybkością wiekszą niż prędkość dźwięku.

Nauka gry – Komputer jest wspaniałym partnerem w grze. Nie obrazi się, jeżeli przegra, i nie napuszy jak paw, jeśli wygra. Komputer to także bardzo cierpliwy nauczyciel Możesz uczyć się gry sam krok po kroku, lub korzystać z pomocy komputera. Jeżeli będziesz chciał zagrać w grę przygodową lub nauczyć się jakiejś nowej, trudniejszej, zawsze możesz skorzystać z pomocy swojego komputera.

Podobne prace

Do góry