Ocena brak

Gospodarka wodna na Bliskim Wschodzie, problemy polityczne i gospodarcze - SYRIA & IRAK

Autor /Wilhelm Dodano /27.09.2011

Ich poziom gospodarczy nie pozwala na budowę stacji uzdatniania wody morskiej, pozostaje im Tygrys i Eufrat i chociaż przepływ wody w tych rzekach się zmniejszył Arabowie nie mogą poradzić sobie z wodą, która maja. Nie posiadają żadnych stacji oczyszczania wody a ich świadomość ekologiczna jest bardzo niska.

Woda w tych krajach jest bardzo potrzebna ale mimo wszystko nie przeszkadza im to w jej zanieczyszczaniu i późniejszym używaniu w rolnictwie.

Ponad to w Syrii woda jest wydobywana ze studni głębinowych co doprowadza do obniżania się zwierciadła wody gruntowej. Dla wielu rolników jest to jedyny sposób na uzyskanie wody, woda z rzek jest nie dostępna ze względu na brak kanałów a poza tym zanieczyszczona.

Wojna w Zatoce Perskiej w 1991 roku jeszcze bardziej zniszczyła rolnictwo w tych krajach, znaczne połacie gruntów uprawnych na południe od Bagdadu zostały zasolone a embargo ONZ na sprzedaż irackiej ropy odprowadziło do jeszcze większej ruiny. Brak oczyszczalni ścieków i niskie stany wód są teraz przyczyną : Ameby, Cholery i Dezynteri.

W Iraku tylko woda butelkowana jest zdatna do picia ale na nią stać tylko najbogatszych .

Podobne prace

Do góry