Ocena brak

Czym jest szczęście?

Autor /Bernadinek122h Dodano /12.01.2007

Wiesz, co sprawia, że każda chwila, każda myśl, każde zdarzenie, każdy dzień i całe życie nabiera nagle innych barw? Czy wiesz, dzięki czemu tak się dzieje? Wiesz, co sprawia, że te wszystkie rzeczy są tak niesamowite i wspaniałe? Zgodzisz się ze mną pewnie, że to musi być coś bardzo ważnego? Co więc jest w życiu najważniejsze? Co kryje się za każdym działaniem?

Gdy pomyślisz o szczęściu? co wtedy czujesz? Czy to jest według Ciebie najważniejsze?

Można powiedzieć, że szczęście, to bardzo głębokie odczucie, trafiające do tej części nas, jakimi naprawdę jesteśmy. Jego radosna wymowa potrafi spowodować zadumę i atmosferę głębokiego zastanawiania się nad sensem życia, nad tym, jak każdy z nas potrafi to odczytać i się z niego cieszyć.

Ludzie, to ponad 6 miliardów jednostek, którzy mają podobną strukturę mózgu i budowę ciała, jednak każde wewnętrzne odczucie, każdy element wartości, którymi posługujemy się na co dzień, podyktowany jest tym wszystkim gdzie dorastamy, z jakimi ludźmi mamy do czynienia, jak nasi rodzice kształtowali nasz światopogląd, co oni nam mówili, czy my sami kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym tematem, z kim rozmawialiśmy o tym, i co napotkaliśmy w naszym życiu.

Każdy ten element składa się na jedną całość, na to kim jesteśmy obecnie. Każdy gest i reakcja obnaża nasze wnętrze, dając świadectwo odmienności. Odmienność jest niezmienną cechą każdego z nas. Sprawia, że wszystko postrzegamy nieco inaczej.

Gdy ja bym zapytał Ciebie czym jest miłość dla Ciebie, to nie sądzę abyś odpowiedział mi identycznymi słowami jakimi ja bym Tobie odpowiedział, gdybyś i Ty mnie o to zapytał. Jeśli zapytał bym Cię o szczęście, piękno lub najważniejszą rzecz w życiu, było by podobnie. Dla każdego szczęście jest czym innym. Łączy nas tylko jedno?

?Każde nasze działanie bądź też niedziałanie, ma nas w ostatecznym rozrachunku doprowadzić do szczęścia?

Okej? ktoś może w tej chwili powiedzieć: ?jak to? Gdy ktoś robi coś złego, to też dąży do szczęścia??
Odpowiedź jest następująca:

"TAK!!! Gdy ktoś robi coś złego, to też dąży do szczęścia!"

Zauważ, że szczęście, to pewien stan umysłu i ciała. To zadowolenie i radość. Ludziom sprawia radość robienie czegoś złego i czegoś dobrego. To co jest dla nas przyjemne, raduje nas i uszczęśliwia.

Zadając więc pytanie: ?czym jest szczęście?, stwierdzamy, że odpowiedzi może być tyle, ile jest ludzi, którzy odpowiadają. Biegnąc polną ścieżką każdy zobaczy co innego, poczuje co innego, na co innego zwróci uwagę. Sztuka polega na odnalezieniu swojej indywidualnej drogi, tej właściwej, tej, przez którą będziemy kroczyć i będziemy mogli ją w 100% nazwać SWOIM szczęściem.

Podobne prace

Do góry