Ocena brak

CHURCHILL - BABE d'HUDSON

Autor /Germanik Dodano /27.07.2012

(do 29 I 1968 Churchill), Diecezja w Kanadzie (prow. Manitoba), sufr. Keewatin-Le Pas, utworzona 13 XII 1967 z istniejącego od 21 XII 1931 wikariatu apost. Baie d'Hudson (od 15 VII 1925 prefektury apost.);

została powierzona oblatom, którzy od 1843 prowadzili tu działalność mis. wśród Indian i Eskimosów. Diecezja zajmuje 2 550 000 km2 i liczy 17 000 mieszk., w tym 4200 katolików, 18 parafii, 23 księży zak., 29 zakonników, 11 sióstr.

 

AAS 18(1926) 88-89, 24(1932) 259, 59(1967) 1114-1116, 60(1968) 119; A.G. Morice, Monseigneur Turąuetii OMI, apôtre des Esquimaux et te miracle de ses missions, Winnipeg 1935; G. Pietsch, ECat II 699; A. Freitag, LThK V 505; AnPont 1976.

Podobne prace

Do góry