Ocena brak

Błony pochwowe

Autor /maziajka Dodano /16.01.2014

BłonyijCProwen” mają błonę gumową rozciągniętą na spiralnej sprężynie, która po wprowadzeniu do pochwy odgradza jej część zewnętrzną od części położonej bliżej szyjki' macicy. Błony te są produkowane w 15 rozmiarach;/W zależności od wielkości pochwy.

Kobieta zakłada błonę każdegó? wieczór^ Po ®tosu,nk||f błona powinna pozostawać w pochwie nie krócej niż 8 godzin. Przed samym stosunkiem należy wprowadzić do pochwy pastę plemnikobójczą. Warunkiem powodzenia jest właściwie dobrany rozmiar błony B umiejętność jej zakładania.

W tym celu kobieta musi zgłosić się do swego ginekologa, który dobierze właściwy rozmiar błony i nauczy ją zakładać. Po fl|i|ku dniach konieczna jest ponowna wizyta w celu sprawdzenia, czy kobieta właściwie opanowała metodę zakładania błony. Po każdej ciąży (porodzie lub poronieniu) istnieje konieczność kontroltff czy dany rozmiar błony jest nadal dobry, gdyż po ciąży mogła zmienić się anatomia pochwy.

Korzystnymi stronami tęj metody antykoncepc^iej jest dość duża pewność, zwłaszcza u kobiót inteligentnych i dobrze pouczonych (6—12 ciąż na 100 kobiet stosujących antykoncepcję w ciągu roku), łatwość w stosowaniu, brak ujemnych skutków zdrowotnych. Środek rnechanięzn^l chemiczny działa tylko miejscowo. Ujemnymi stronami jest nieskuteczność tego sposobu w niektórych stanach obniżenia narządu rodnego lub przy tyłózgięciu macicy. Kobiety wrażliwe uważają tę metodę za kłopotliwą. Może ona budzić także zastrzeżenia ze strony niektórych mężczyzn (skrócenie pochwy przez przegrodę mechaniczną).

 

Podobne prace

Do góry