Ocena brak

Analiza oferty dydatycznej

Autor /Nubcuncnutdub Dodano /22.03.2006

\"Moje przedszkole pozwala patrzeć mi na przyrodę sercem.
Uczy mnie szacunku do tradycji i tolerancji wobec innych\".

Przeglądając oferty edukacyjne natrafiłam na ciekawe przedszkole, które mieści się w Zielonej Górze oto adres http://www.przedszkole13.pl
Placówka realizuje wyznaczone sobie cele a mianowicie: zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa poprzez podmiotowe traktowanie, oraz stworzenie warunków do realizowania indywidualnych potrzeb dziecka, placówka podtrzymuje poczucie tożsamości narodowej, wspiera funkcje wychowawczą rodziny poprzez pomoc w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dzieci i podjęcia wczesnej interwencji specjalistycznej. Tworzy warunki, które umożliwiają dzieciom osiągnięcia gotowości szkolnej, oraz funkcjonowanie we wspólnocie rówieśniczej. Poprzez kontakt z innymi dziećmi ukierunkowujemy go w odpowiednich zachowaniach.
Dlaczego oferta ta zwróciła moją uwagę?
Przedszkole mieści się z dala od centrum miasta, na osiedlu domków jednorodzinnych w pobliżu są lasy i ogródki działkowe, co pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą. Czyste powietrze i spokój - to azyl dla dzieci gdzie mogą odpocząć od gwaru miejskiego i zanieczyszczeń. Budynek jest dwukondygnacyjny, wolnostojący z zapleczem gospodarczy, który wyróżnia się estetycznym wnętrzem, przestronnymi i salami zabaw. Każda grupa ma do dyspozycji swoją salę z łazienką i toaletami. Dzieci korzystają z szatni oraz sali gimnastycznej wyposażonej w różnorodny sprzęt sportowy i nagłaśniający, przybory do ćwiczeń gimnastycznych, pianino i instrumenty muzyczne. Wokół placówki znajduje się ogród dla dzieci, który posiada dużo zieleni, piaskownice oraz wielki plac zabaw dostosowany do wieku dzieci, skarpę kwiatową, pergole, różnorodne drzewa i krzewy ozdobne, oraz ogródek warzywno - kwiatowy, w którym dzieci sieją, sadzą, opiekują się roślinami i kwiatami, dzięki czemu mogą od małego uczyć się systematyczności i wyrabiać różne umiejętności. W przedszkolu jest możliwość spożywania posiłków, kuchnia przedszkolna jest duża i dobrze wyposażona. Przygotowuje trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.
Zespół nauczycielek z długim stażem tworzy styl pracy pozwalający dzieciom rozwijać szeroko rozumianą aktywność twórczą. Nauczycielki aktywnie uczestniczą w różnych formach dokształcania: studia, studia podyplomowe, kursy, warsztaty, konferencje i rady szkoleniowe. W przedszkolu kadra pedagogiczna prowadzi zajęcia z dziećmi na bardzo wysokim poziomie – metodami tradycyjnymi i nowatorskimi. W swoich programach kształtują świadomość ekologiczną, zdrowotną, jedności narodów, korzystają z programów min.: -\"Program pracy z dzieckiem nieśmiałym\"
- \"Program pracy z dzieckiem zdolnym matematycznie\"
- \"Program pracy z dzieckiem zdolnym muzycznie\"
- \"Program pracy z dzieckiem zdolnym plastycznie\"
- \"Program profilaktyczny\"

Podobne prace

Do góry