Ocena brak

AMULET

Autor /Benigna Dodano /10.01.2013

Przedmiot przynoszący szczęście i mający moc chronienia jego posiadacza.Wiara w siłę amuletu przetrwała do dziś w różnej formie, choćby wpowszechnie kultywowanej funkcji różnego rodzaju maskotek.

Sprawczedziałanie różnego rodzaju amuletów i -> TALIZMANÓW tłumaczy się zawartąw nich siłą tajemną będącą na usługach posiadacza. Inne wyjaśnieniakładą nacisk na wspomaganie sił energetycznych organizmu właścicielaamuletu przez siły emanowane z materiału, z którego zbudowany jestamulet. Najsensowniejsze wydają się wyjaśnienia przypisujące sprawczedziałanie różnego rodzaju amuletów i maskotek siłom -> SUGESTII i ->AUTOSUGESTII.

Człowiek, który wierzy, że jego amulet przynosi muszczęście i chroni go, działa pewniej i śmielej, odważniej podejmujedecyzje, sam więc współtworzy swe powodzenie i swym postępowaniem jeumacnia, pomaga - jak to się czasem mówi - losowi. Nie lekceważmy więcani nie wyśmiewajmy się z wiary w amulety i maskotki.

W Polsce wieluprzedstawicieli niekonwencjonalnych technik leczenia i wspomaganiaczłowieka zaleca amulety na różne dolegliwości, niektórzy zaś sami, jak-> BUŁŁYSZKO Krzysztof, produkują amulety dobierając do ich sporządzeniaróżne wymyślne materiały (metale, kamienie szlachetne) oraz skrupulatnieopracowują ich kształt i kolorystykę. Patrz też -> ENERGETYZATORY.

Podobne prace

Do góry