Ocena brak

Akwarium - Zakup zbiornika

Autor /Sergiusz Dodano /04.10.2011

Kiedy już wiemy jak duży ma być nasz zbiornik, jaki ma mieć kształt, jakie wymiary i z jakiego materiału ma być zrobiony możemy wybrać gdzie zbiornik zakupimy i czy będzie to akwarium gotowe, czy klejone na zamówienie. Akwaria gotowe możemy kupić w większości sklepów akwarystycznych, także w sklepie Ocean. Wybór producenta zależy od naszych możliwości finansowych. Największą renomą cieszą się akwaria niemieckiej firmy Juwel. Są one jednak zazwyczaj bardzo drogie. Na naszym rynku bardzo ceniona jest firma Aqua Boro, która podobnie jak Juwel produkuje zarówno akwaria, jak i pokrywy. Mniejszą renomą cieszą się akwaria np. firmy AquaEl.

Jeśli nie kupujemy akwarium firmowego, przed zakupem zwróćmy uwagę na kilka aspektów wybranego zbiornika. Po pierwsze - silikon (klej stosowany do łączenia szyb) powinien być położony cienko i równo. Grube i nierówne spoiny to ryzyko rozszczelnienia zbiornika. Po drugie - nie może być żadnych pęcherzyków powietrza na spoinach szyb - grożą one rozszczelnieniem akwarium. Po trzecie - w przypadku zbiorników o długości przekraczającej 60 cm zazwyczaj stosuje się dodatkowe, poziome wzmocnienia szklane na górze zbiornika - listwy przyklejone wzdłuż przedniej i tylnej szyby. Jeśli akwarium, które chcemy kupić, nie ma takich wzmocnień, ryzyko pęknięcia szyb jest większe.

Jeśli zamawiamy akwarium "na wymiar" róbmy to poprzez dobry, sprawdzony, profesjonalny sklep. Sklepy takie mają zazwyczaj regularnych, sprawdzonych dostawców. W ten sposób możemy być pewni, że dostaniemy dobrej jakości produkt. Nie zadzkodzi także poprosić, aby osoba prowadząca sklep i przyjmująca od nas zamówienie pokazała nam kilka akwariów sklejonych przez firmę, która będzie kleić nasz zbiornik. Wtedy powinniśmy zwrócić uwagę na te same szczegóły, na które zwracamy uwagę przy kupowaniu gotowego zbiornika.

Podobne prace

Do góry