Ocena brak

Agito.pl jako przykład przedsiębiorstwa, które wdraża zintegrowany system klasy ERP

Autor /Julek Dodano /24.06.2011

Jednym z przedsiębiorstw, które wdrożyło zintegrowany system klasy ERP jest przedsiębiorstwo Agito.pl. Firma zakończyła pierwszy etap wdrożenia oprogramowania Asseco SOFTLAB ERP. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych sklepów internetowych z elektroniką, gwarantujący swym klientom krótki czas dostawy, korzystne ceny i bezpieczeństwo podczas przeprowadzania transakcji. O jego profesjonalności świadczą liczne wyróżnienia np. w 2007 roku otrzymał tytuł „Mistrza Handlu i Usług MasterCard2007”.

Ze względu na specyfikę swojej branży procesy logistyczne i handlowe są inne niż procesy zachodzące w standardowych przedsiębiorstwach handlowych.  W związku z powyższym Agito.pl potrzebowała profesjonalnego współpracownika, który  w zakresie systemu klasy ERP stworzy rozbudowane rozwiązania zgodne z jego strategią  i dlatego wybrała system marki Asseco SOFTLAB firmy Asseco Business Solutions. Rezultaty zastosowania są zauważalne dla kontrahentów przedsiębiorstwa już od chwili wdrożenia. Na chwilę obecną system ten jest elementem sklepu internetowego, natomiast zamierza się aby, jego całkowita funkcjonalność wspierała wszelkiego typu procesy biznesowe Agito.pl. System ERP pomaga w tworzeniu propozycji handlowej, jak również odgrywa ważną rolę w zarządzaniu cenami i dostępnością towarów.

Rozbudowany moduł logistyczny efektywnie steruje i zarządza łańcuchem logistycznym, wspiera optymalizację stanów magazynowych, jak również steruje pracą magazynu wysokiego składu. Oprócz tego wspomaga on procesy obsługi klienta oraz zarządcze. Dzięki zastosowaniu nowego systemu SOFTLAB, zmniejszył się czas realizacji zamówień oraz poprawie uległa dostępność towarów. Niebawem planuje się wdrożenie kolejnych funkcjonalności sklepu internetowego Agito.pl ułatwiających dokonywanie zakupów w celu jak najlepszej obsługi klienta, która jest tak ważna w obecnych konkurencyjnych czasach.

Podobne prace

Do góry