Tamaryna dwubarwna

Tamaryna dwubarwna

Czytaj Dalej

Acidantera dwubarwna

Rośliny przypominają nieco mieczyki zarówno pod względem kształtu i osadzenia liści, jak i wyglądu bulw. Kwiaty są osadzone po kilka w luźnych gronach. Płatki zrośnięte są u nasady w rurkę, dalej są wolne i szeroko się rozchylają. Najczęściej są białe z karminowym rysunkiem w gardzieli, ale...

Eukomis dwubarwny

W ogrodach uprawia się najczęściej eukomis dwubarwni (E.

Kaladium dwubarwne

Kaladium rzadko kwitnie. Jeśli to się zdarzy, ich kwiatostany typowe dla rodziny obrazkowatych, lecz bardzo niepozorne, pojawiają się w kwietniu-maju.

Kaladium jest przede wszystkim wrażliwą rośliną szklarniową. W mieszkaniu najlepiej czuje się na dużym tropikalnym oknie kwiatowym...

Wierzba dwubarwna

Przysadka dwubarwna, nasada jasna, szczyt jasnobrunatny, zewnętrzna strona biało owłosiona, brodata.

Włostka dwubarwna

 

Wygląd: Plecha zwisająca gęsto lub luźno-krzaczkowata, blado-brązowa u nasady czerniejąca; główne gałązki opatrzone licznymi, prostopadłymi do nich krótkimi galązeczkami ; odcinki obłe z mocnym rdzeniem niezbyt sztywne; zwykle w jednym miejscu przytwierdza się do podłoża.

Siedlisko: W lasach...

Krzyżak dwubarwny

Araneus marmoreui Cl., rodzina Araneidae — krzyżakowate. Samiec osiąga długość 7—11 mm, samica 12—20 mm. Gatunek holarktyczny. Rozpina okrągłe sieci w wilgotnych miejscach na krzewach i bylinach na wysokości 40—80 cm nad ziemią.

Występuje licznie w dwóch odmianach barwnych (a, b); ta druga nosi...

Siedliszek dwubarwny

Tritomegas bicolor (L.), rodzina Cydnidae — ziemikowate. Długość ciała 6—8 mm. Żyje przede wszystkim na roślinach z rodziny wargowych, ale także na kwitnących drzewach. Zimuje owad dorosły. Nowe pokolenie pojawia się w lipcu.