Stacja Burza

Czytaj Dalej

BURZA - okręt

Burza brała udział w akcji alianckich okrętów na wodach *Norwegii. Burza wróciła do Polski i poprzebudowie pełniła służbę jakookręt obrony przeciwlotniczej.

BURZA - okręt

Burza brała udział w akcji alianckich okrętów na wodach *Norwegii. Burza wróciła do Polski i po przebudowie pełniła służbę jako okręt obrony przeciwlotniczej.

''Burza''

 

Opis żywiołu morskiego. W pierwszej zwrotce autor opisuje za pomocą krótkich wypowiedzi oraz wyliczeń czynności dramatyczną walkę marynarzy z żywiołem. Opis nacechowany jest grozą i dramatyzmem. W drugiej zwrotce spienione fale morskie porównuje do geniusza śmierci atakującego fortecę. Trzecia i...

Burza mózgów (brainstorming)

 

Stworzona została w latach 30 w Stanach Zjednoczonych przez Alexa Osborna. Nazywana tez bywa sesją zbiorowej pomysłowości. . Stosuje się ją przy rozwiązywaniu problemów, które mogą mieć więcej, niż jedno dobre rozwiązanie. Na 20-30 minutowej sesji zbiera się specjalistów z danej dziedziny...

„Burza mózgów”

Przewodniczący powoływany jest w celu: przygotowania spotkania twórczego, następnie przedstawienia problemu, prowadzenia spotkania, zwracania uwagi na przestrzeganie zasad „burzy mózgów”, zachęcania biernych uczestników do aktywnej pracy twórczej.

Etapy burzy mózgów

 

Pierwszy – przygotowanie. Jest to bardzo ważny etap, gdyż prace organizacyjno przygotowawcze wpływają na efektywność tworzenia pomysłów. Należy w tym etapie dobrze sformułować problem i wyznaczyć temat sesji twórczej a także posegregować informacje.

Drugi – tworzenie. Jest to główny etap tej...

Julian Przyboś - Światła na stacji

Pociąg, w kłąb stacji namotany, zgasł, szklane kule zaniosły się światłem, tłum, rozwiany, wybłysnął z przeźroczy!

Burza - wyładowania atmosferyczne

W każdej sekundzie trwa na świecie około 2000 burz.

Burza, pioruny, iskra elektryczna, chmury i plazma

halo Słońca, kryształki lodu na pułapie 8-10 km); - średnie kłębiaste (Altocumulus: pasma zbudowane z kropelek wody i kryształków lodu, pułap 2-6 km); - średnie warstwowe (Altostratus: jakby włóknista zasłona podobna do cirrostratus, ale nie daje zjawiska halo, zbudowana z drobin wody i lodu, pułap 3-5 km); - warstwowe deszczowe (Nimbostratus: niskie, całkowicie nieprzezroczyste, zbudowane z drobin wody i lodu, pułap podstawy 100 m do 1 km, dają ciągły ...

Burze - Jak powstają burze

Na całym świecie w tym samym czasie ma miejsce około 1800 burz.

Burze - Skąd się biorą pioruny

We wnętrzu chmury rozbudowują się potężne ładunki elektryczne. Nie jest całkowicie jasne, jak to się dzieje, ale wiadomo, że ładunki dodatnie rworzą się w pobliżu wierzchołka chmury, zaś ujemne - w okolicy jej podstawy. Ładunki ujemne przyciągane są przez dodatnio naładowaną powierzchnię ziemi...

Burze - Czy piorun może uderzyć dwa razy w to samo miejsce

Zawarte w gruncie ładunki elektryczne gromadzą się bowiem podczas burzy w najwyżej położonych miejscach, co sprawia, że miejsca te przyciągają błyskawice-przewodniki.

Burze - Jak powstaje grzmot

Temperatura wewnątrz pioruna może osiągnąc przeszło 15 tysięcy stopni celcjusza, jest więc wyższa niż temperatura powierzchni Słońca. Ten nagły dopływ ciepła może powodować rozerwanie pni drzew wskutek zamiany ich soków w parę albo zamieniać piasek w bryłki szkła. Powietrze wzdłuż drogi...

Burze - Bezpieczeńtwo sprzętu elektycznego

Zakładając, że intensywność burzowa w Polsce jest na poziomie 20-25 dni burzowych w roku, roczna liczba uderzeń pioruna na 1 km2 powierzchni wynosi od 1,8 od 2,5 uderzenia.

Powstanie warszawskie i plan "Burza"

Plan "Burza " Powstanie było częścią składowa planu "Burza" , akcji zbrojnej AK z 1944 r. Do dużej bitwy doszło w okolicach Żyrardowa gdzie stacjonowało ok.

Wojna w Zatoce: agresja Iraku na Kuwejt i operacja "Pustynna Burza"- ESEJ

, w momencie wycofania się wojsk angielskich stacjonujących od czasów I Wojny Światowej, Irak wysunął pretensje do niewielkiego, acz zasobnego w ropę emiratu. koalicjanci przystąpili do realizacji operacji "Pustynna Burza".

Burzenie konstrukcji betonowych

Podczas burzenia konstrukcji zbudowanych w znacznej części z betonu zwykle najpierw pra­cują młoty hydrauliczne.

Burze i grad

burz z piorunami.

Jakie były pierwsze stacje kosmiczne?

Pierwsze stacje kosmiczne Salut l - pierwsza radziecka stacja kosmiczna - wystrzelony w 1971 roku, był stosunkowo skromną konstrukcją. Ostatnia stacja z tej serii została porzucona i zniszczona w 1986 roku, gdy Rosjanie rozpoczęli znacznie ambitniejszy pro­jekt - budowę stacji Mir.

Czym była stacja kosmiczna Mir?

Trzeba było nawet wysyłać specjalne załogi mające za zadanie przeprowadzenie poważnych remontów stacji, jak np. Równolegle nasilały się problemy związane z budo­wą europejsko-amerykańskiej stacji kosmicznej Freedom.