Secesja

Czytaj Dalej

Ku Secesji Stanów Zjednoczonych ( Geneza wojny )

Podczas gdy dokonywała się secesja w Kongresie powstawało wiele projektów, które miały skłonić Południowców do porzucenia myśli o wystąpieniu z Unii. Secesja pozbawiła Północ lukratywnych rynków zbytu na Południu.

Art Nouveau - Secesja

W Polsce wpływy secesji i symbolizmu widoczne są w twórczości artystów okresu Młodej Polski: malarzy, takich jak Wyspiański, Mehoffer, Wojtkiewicz, rzeźbiarzy, jak Biegas czy Szymanowski a także w architekturze.

Czarna Afryka kolonialna i rozwój zależny (1945 - 1992) - Secesja Biafry

Kulisy secesji Biafry tkwią w znale­zieniu niedługo przed opisywanymi wydarzeniami „wielkiej ropy" w delcie Nigru, na terytorium łbów.

Secesja

przeciwstawiających się sztuce oficjalnej(1894 - Secesja Monachijska, 1897 - Secesja Wiedeńska)oraz lansowanie założeń nowego stylu nałamach czasopism artyst.

Wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych - SECESJA POŁUDNIA

Już w końcu 1860 jeden z najbardziej niewolniczych stanów , Karolina Południowa ogłosił wystąpienie (czyli secesję) z Unii. Na początku 1861 roku 11 stanów południowych po wystąpieniu z Unii utworzyło KONFEDERACJĘ POŁUDNIOWĄ ze stolicą w Richmond i wybrało własnego prezydenta Jeffersona Davisa. W...

INNE NAZWY ZWIĄZANE Z EPOKĄ - SECESJA

Termin dla określenia kierunku w sztukach plastycznych oraz architekturze, sztuce użytkowej i zdobnictwie. Jej cechami są: falista linia, wątki roślinne i kwiatowe, asymetria, pastelowe barwy. 

SECESJA

wojny secesyjnej, ang.

Czarna Afryka kolonialna i rozwój zależny (1945 - 1992) - Kongo Leopoldville (Zair). Secesja Katangi

 

Kongo Belgijskie stało się niepodległym krajem l lipca 1960 r. Władzę objął w nim związany z Belgią prezydent Joseph Kasavubu, ale funkcję premiera objął w tym pozbawionym prawie całkowicie inteligencji kraju lewicujący, posiadający niewątpliwe powiązania z Moskwą Patńce Lumumba. Rozpoczął...