Ryby dwuśrodowiskowe

Czytaj Dalej

Hodowla ryb słodkowodnych

Ucieczki takie nie zdarzają się jednak często, nie stanowią więc większego problemu, z jednym wszak wyjątkiem; kiedy rzeka, do której uciekły ryby już jest zasiedlona przez inny, słabszy gatu­nek ryb.

Ryby o kolczastych płetwach

Wiele gatunków ryb okonio­kształtnych to drapieżniki. Ryby te wykształciły mechanizmy fizjologiczne w swoim krwiobiegu, dzięki którym mogą wystę­pować również w zimnych wodach północnych.

Jakie ryby żyją w morzach i oceanach?

Większość rekinów, przedstawicieli ryb chrzest­nych, zasiedla wody przypowierzchniowe, gdzie polują na inne ryby lub kałamarnice. Rekin wielo­rybi, największa ze wszystkich ryb, żywi się plank­tonem, podobnie jak rekin olbrzymi.

Jak pływają ryby?

Ryby są albo płaskie, jak ludzka dłoń, albo mają kształt wrzecionowaty, tak że prześli­zguje się w wodzie z łatwością tylko w jednym kie­runku: do przodu. Obserwując sposoby pływania ryb można dojść do wniosku, że spośród wszystkich organizmów na Ziemi ryby poruszają się najefektywniej.

WYMIAR OCHRONNY RYBY

WYMIAR OCHRONNY RYBYdługośćryby, różna dla każdego gatunku, poniżej którejpołów jest zakazany i karany na mocy obowiązującejUstawy o rybołówstwie z dnia 7 marca1932 r.

Opis witamin z gr.B

WIT B2(ryboflawina):Źr:mleko,mleko w proszku,drożdże piwne&piekarskie,mięso,ryby,ser biały,mąka&ziarna soi.

W rzece Heraklita

Panuje tu bru­talne prawo walki o byt (ryba ćwiartuje rybę ostrą rybą) oraz miłość (ryba kocha rybę).

Akwarium - Czy są jakieś zagrożenia?

Pokłuć się możemy próbując dotykać ręką ryby z pancerzem kostnym lub kolcami (np. Inne ryby nie stwarzają żadnego zagrożenia dla swojego opiekuna.

Budowa zewnętrzna ryby

Budowa zewnętrzna ryby: - Pokrywa skrzelowa - Linia boczna - Płetwy piersiowe - Płetwy brzuszne - Płetwa odbytowa - Płetwa ogonowa - Płetwa grzbietowa

KORALOWCE - Informacje ogólne

Tworzą najbogatsze środowisko morskie, rojące się od bajecznie kolorowych ryb, ślimaków, krabów, wieloszczetów, wypławków, rozgwiazd, jeżowców, strzykw i niemal wszystkiego, co tylko żyje w morzu.

Opieka nad potomstwem i obyczaje godowe - RYBY

Większość gatunków ryb to zwierzęta jajorodne. Wkrótce przybiera on postać dorosłych ryb i zaczyna samodzielnie zdobywać pokarm. Większość ryb nie opiekuje się potomstwem.

Przystosowanie zwierząt do wymiany gazowej z uwzględnieniem wpływu środowiska

NARZĄDY WYMIANY GAZOWEJ Jednostki systematyczne Narządy wymiany gazowej Pierścienice skrzela (wyrostki parapodiów) u niektórych wieloszczetów Mięczaki ślimaki płucodyszne płuca (ukrwione ściany jamy płaszczowej) pozostałe mięczaki skrzela (ukrwione wyrostki w jamie płaszczowej) Stawonogi skorupiaki skrzela (wyrostki na odnóżach) wije tchawki owady tchawki, skrzelotchawki (tylko u niektórych wodnych larw) pajęczaki płuca (komory w ...

Rozwój kręgowców jako przejaw aromorfotyzmu zmian organizmów żywych - Ryby

Ryby chrzęstnoszkieletowe po wyodrębnieniu się od ryb pancernych również przeszły do aktywnego trybu życia, jednak zachowały wiele cech pierwotnych, jak położenie otworu ustnego po brzusznej stronie głowy, uzbrojenie paszczy w zęby skórne (plakoidalne), brak pokryw skrzelowych i wiele innych cech. Pokarmem ryb drapieżnych są inne, mniejsze ryby lub ikra.

Ryby - Informacje Ogólne

Ryby kościste dzielą się na: Ryby dwudyszne występują w tych samych szerokościach geograficznych w wodach słodkich, jeziorach, rzekach czasowo wysychających, zamulonych.

Sposoby i osobliwości pokrycia ciała strunowców - Ryby (Pisces)

Wiele ryb dennych potra-ciło łuski w wysokim stopniu lub nawet całkowicie (węgorz, piskorz). Nieliczne gatunki ryb posiadają łuski sztywne pokryte warstwą szklistej ganoiny.

Rybitwa czubata

Rybitwy czubate wybierają bogate w ryby wybrzeża morskie z czystą, płytką wodą i ubogimi w roślinność wyspami i piaszczystymi ławicami.

Muławka wschodnioamerykańska

Jako ryba akwariowa sprowadzona po raz pierwszy do Niemiec w 1898 r. Tryb życia: ryba osiadła, bardzo odporna na niedobór tlenu i zanieczyszczenie wody, dzięki zdolności do dodatkowego oddychania powietrzem atmosferycznym.

Ryba piła

Gdy ryba piła wpływa w ławicę ryb, macha gwałtownie tym ostrym jak brzytwa wytworem, zadając rany jak największej liczbie ofiar, po czym ucieka. Chociaż większość gatunków ryb pil zamieszkuje morza, istnieją też gatunki słodkowodne.

Ryby kostne

Ryby te wytworzyły przystosowania do życia w bardzo odmiennych warunkach, na jakie natrafiły w jeziorach, strumieniach, rzekach, stawach i kanałach. Początki ich rozwoju miały miejsce w oceanach, a kilka potomnych rodzajów pierwszych ryb żyje do dzisiaj.

Ryby dwudyszne

Ryby dwudyszne wykazują cechy budowy, które łączą je z płazami. Nazwa ryb płucodysznych bierze się stąd, że posiadają płuca podobne do płuc kręgowców lą­dowych.