Rozchodnik purpurowy

Czytaj Dalej

Rozchodnik purpurowy

Uwagi ogólne: Podobny z wyglądu jest używany w ten sam sposób rozchodnik wielki (Sedum maximum), który wyróżnia się żółtawo zielonymi kwiatami i niebiesko oszronionymi liśćmi.

Rozchodnik purpurowy

Zielonkawe, żółte lub purpurowe kwiaty zebrane w gęstych szczytowych lub bocznych podbaldachach.

Charakterystyka chwastów - Jasnota purpurowa

, purpurowa, o wardze dolnej z ciemniejszymi plamkami i dwoma ząbkami, króciutko owłosiona na wardze górnej i pod gardzielą. Jasnota purpurowa występuje najobficiej na żyznych, wilgotnych glebach próchnicznych.

Naparstnica purpurowa

Kwiaty są duże, dzwonkowate, purpurowe lub białe, wewnątrz z ciemnopurpurowymi plamkami.

Rozchodnik ostry

Rozchodnik ostry rośnie na słonecznych zboczach, skałach i murach. Trzeba jednak podkreślić, że rozchodnik ostry jest trujący i że w dużej dawce powoduje bóle głowy, ogólne osłabienie i wymioty.

Magnolia purpurowa

Magnolia purpurowa (Magnolia liliflora) jest słabo rosnącym krzewem, osiągającym wysokość 3 m. Ma ciemno purpurowe kwiaty, najciemniejsze spośród wszystkich magnolii.

Ostrokrzew

do 6 m); Odmiany męskie: 'Hodginsii' (ciemnozielone liście umieszczone na purpurowych ogonkach, wys.

Rozchodnik biały "Coral Carpet"

Rozchodnik można dość łatwo rozmnożyć z liści, które same się ukorzeniają, jeśli zostaną oddzielone od rośliny macierzystej. GDY ZAUWAŻYSZ Stare na nowe Rozchodnik rzadko cierpi z powodu szkodników czy chorób.

Rozchodnik ościsty

Rozchodnik ościsty wydaje też latem płaskie, jasnożółte kwiaty. Chłodna pogoda powoduje zmianę koloru jego liści z niebiesko-zielonego na purpurowo-zielony. Rozchodnik ościsty nie powinien być w ogóle nawożony.

Rozchodnik Siebolda

Po 4-5 latach rozmnażamy i na nowo obsadzamy pojemnik młodymi okazami, wyrzucając stary rozchodnik. Jako roślina zielna, rozchodnik w zimie wygląda nieciekawie i najlepiej traktować go jak roślinę roczną.

Rozchodnik kaukaski

Rozchodnik kaukaski (Sedum spurium) ma wysokość 10-15 cm, kwitnie w lipcu i sierpniu w zależności od odmiany - biało lub ciemnokarminowo.

Rozchodnik biały

Rozchodnik biały (Sedum album) kwitnie w lipcu i sierpniu.

Rozchodnik Maksymowicza

Rozchodnik Maksymowicza (Sedum aizoon) jest jednym z nielicznych gatunków, które dobrze rosną w półcieniu, pod drzewami.

Rozchodnik krzaczkowaty

Rozchodnik krzaczkowaty (Sedum tumulosum) wyróżnia się oryginalnym "krzaczkowatym" pokrojem.

Rozchodnik topololistny

Rozchodnik topololistny (Sedum populifolium) odznacza się ciekawym ulistnieniem, liście są mięsiste, ząbkowane, podobne w kształcie do liści topoli.

Rozchodnik

Ten błękitny rozchodnik o mięsistych liściach, pochodzący z Meksyku, jest blisko spokrewniony z bardziej znanym rozchodnikiem Morgana (S. Płożące gatunki o delikatnych liściach, takie jak rozchodnik, trudno przesadzić bez uszkodzenia łodyg i liści.

Rozchodnik liniowaty

Rozchodnik toleruje w zimie temperatury do około 5°C, jeśli jest przesuszony. Jesienią i zimą rozchodnik musi być nieco przesuszony.

Setkrezja purpurowa

Występuje tam kilka gatunków, spośród których Setkrezja purpurowa została odkryta dopiero w roku 1955.

Stokezja gładka

Jej kwiaty są błękitne o lekko purpurowym zabarwieniu. 'Wyoming' jest natomiast purpurowa.

Czapla purpurowa

Czaple purpurowe szukają pożywienia przede wszyskim w gęstwinie szuwarów i zarośli, gdzie godzinami stoją bez ruchu nad wodą. Inne informacje: Czapla purpurowa posiada umiejętność stania słupkiem podobnie jak bąk.