Rozchodnik purpurowy

Czytaj Dalej

Rozchodnik purpurowy

Uwagi ogólne: Podobny z wyglądu jest używany w ten sam sposób rozchodnik wielki (Sedum maximum), który wyróżnia się żółtawo zielonymi kwiatami i niebiesko oszronionymi liśćmi.

Rozchodnik purpurowy

Zielonkawe, żółte lub purpurowe kwiaty zebrane w gęstych szczytowych lub bocznych podbaldachach.

Charakterystyka chwastów - Jasnota purpurowa

, purpurowa, o wardze dolnej z ciemniejszymi plamkami i dwoma ząbkami, króciutko owłosiona na wardze górnej i pod gardzielą. Jasnota purpurowa występuje najobficiej na żyznych, wilgotnych glebach próchnicznych.

Naparstnica purpurowa

Kwiaty są duże, dzwonkowate, purpurowe lub białe, wewnątrz z ciemnopurpurowymi plamkami.

Rozchodnik ostry

Rozchodnik ostry rośnie na słonecznych zboczach, skałach i murach. Trzeba jednak podkreślić, że rozchodnik ostry jest trujący i że w dużej dawce powoduje bóle głowy, ogólne osłabienie i wymioty.

Magnolia purpurowa

Magnolia purpurowa (Magnolia liliflora) jest słabo rosnącym krzewem, osiągającym wysokość 3 m. Ma ciemno purpurowe kwiaty, najciemniejsze spośród wszystkich magnolii.

Pieczennik purpurowy

Ten wiecznie zielony krzew powinien rosnąć w chłodnym, dobrze oświetlonym miejscu. Większość centralnie ogrzewanych pomieszczeń jest dla pieczennika zbyt ciepła, by mógł się rozwijać. Roślina może osiągać całkiem spore rozmiary i musi być posadzona w dużej doniczce, w miejscu, gdzie może się...

Wilec purpurowy

Ładny, pnący wilec pochodzi z tropikalnych regionów Ameryki. Jest wieloletni, ale w Europie uprawia się go jako jednoroczny. Kwitnące okazy można kupować prawie przez cały rok, albo też bez trudu uprawiać je z nasion w osłoniętym miejscu ogrodu. Kwiaty wilca żyją tylko jeden dzień, ale zdrowe okazy...

Sarracenia purpurowa

Sarracenia, zwana inaczej kapturnicą, jest zmiennym, odpornym na mróz gatunkiem. o krótkich (15 cm), kolorowych i cętkowanych "dzbanuszkach", w kolorze cytrynowej zieleni i purpury. Jest to roślina mięsożerna. Posiada bierną pułapkę, utworzoną przez wklęsłe liście. Insekty i muchy lądują na brzegach...

Rozchodnik biały "Coral Carpet"

Rozchodnik można dość łatwo rozmnożyć z liści, które same się ukorzeniają, jeśli zostaną oddzielone od rośliny macierzystej. GDY ZAUWAŻYSZ Stare na nowe Rozchodnik rzadko cierpi z powodu szkodników czy chorób.

Rozchodnik ościsty

Rozchodnik ościsty wydaje też latem płaskie, jasnożółte kwiaty. Chłodna pogoda powoduje zmianę koloru jego liści z niebiesko-zielonego na purpurowo-zielony. Rozchodnik ościsty nie powinien być w ogóle nawożony.

Rozchodnik Siebolda

Po 4-5 latach rozmnażamy i na nowo obsadzamy pojemnik młodymi okazami, wyrzucając stary rozchodnik. Jako roślina zielna, rozchodnik w zimie wygląda nieciekawie i najlepiej traktować go jak roślinę roczną.

Rozchodnik kaukaski

Rozchodnik kaukaski (Sedum spurium) ma wysokość 10-15 cm, kwitnie w lipcu i sierpniu w zależności od odmiany - biało lub ciemnokarminowo.

Rozchodnik biały

Rozchodnik biały (Sedum album) kwitnie w lipcu i sierpniu.

Rozchodnik okazały

Latem mięsiste, niebieskozielone, woskowe liście rozchodnika okazałego stanowią doskonałe stonowane tło dla wcześniej kwitnących bylin. Liście rozchodnika nie tracą uroku az do końca jesieni.

Rozchodnik Maksymowicza

Rozchodnik Maksymowicza (Sedum aizoon) jest jednym z nielicznych gatunków, które dobrze rosną w półcieniu, pod drzewami.

Rozchodnik krzaczkowaty

Rozchodnik krzaczkowaty (Sedum tumulosum) wyróżnia się oryginalnym "krzaczkowatym" pokrojem.

Rozchodnik topololistny

Rozchodnik topololistny (Sedum populifolium) odznacza się ciekawym ulistnieniem, liście są mięsiste, ząbkowane, podobne w kształcie do liści topoli.

Rozchodnik rubrotinctum

Sedum rubrotinctum wyrasta do 20 cm i rozgałęzia się tuż nad ziemią; liście ma cylindryczne, kwiaty żółte. Potrzebuje dużo światła; może stać lub wisieć w pobliżu południowego okna lub na zewnątrz w miejscu przewiewnym, pod warunkiem, że w odpowiednim momencie jesieniąwniesie się go spowrotem...

Rozchodnik

Ten błękitny rozchodnik o mięsistych liściach, pochodzący z Meksyku, jest blisko spokrewniony z bardziej znanym rozchodnikiem Morgana (S. Płożące gatunki o delikatnych liściach, takie jak rozchodnik, trudno przesadzić bez uszkodzenia łodyg i liści.