Robert Hansen

Robert Christian Hansen (ur. 15 lutego 1939 w Estherville, zm. 21 sierpnia 2014 w Anchorage) – amerykański seryjny morderca. W latach 1980–1983 zamordował na Alasce co najmniej 21 kobiet. Przez cały okres dzieciństwa i dojrzewania, Hansen był samotnikiem z wiecznym trądzikiem na twarzy oraz uporczywym jąkaniem się. Często padał też ofiarą brutalnego ojca i despotycznej...

Czytaj Dalej

Szkoła w Oksfordzie - Robert Grosseteste

notuje: „czcigodny ojciec magister Robert o Wielkiej Głowie, ale subtelnymintelekcie, biskup Lincoln" (reuerenduspater magister Robertus GrossiCapitis,sed subtilis intellectus, Lincolnensis Episcopus).

STOSUNKI POLSKO - KRZYŻACKIE OD XIII DO XVI W.

Na tym samym zjeździe król węgierski Karol Robert i król czeski Jan Luksemburski orzekli wyrok przyznający Polsce Kujawy pod warunkiem zrzeczenia się przez Kazimierza Pomorza Gdańskiego i ziemi chełmińskiej na rzecz Krzyżaków.

Jakich odkryć dokonał Robert Boyle?

Gdy król angielski Karol II założył w Londynie w 1662 roku Towarzystwo Królewskie, Robert Hooke otrzymał w nim stanowisko kuratora, które wymagało odeń przygotowywania demonstracji kilku nowych eksperymentów na cotygodniowe spotkanie członków, natomiast Boyle został człon­kiem pierwszego składu rady Towarzystwa.

FIEDLER ROBERT

FIEDLER ROBERT, ur.

HOUDIN Jean Eugene Robert

u:dę), Zwany też Robert-Houdin, 1805-71, słynny fr.

ZANIBAL, Czanibal, ROBERT

ZANIBAL, Czanibal, ROBERT, żył w 2 poł.

Robert Giffen

Życiorys Robert Giffen (1837-12 kwietnia 1910) był brytyjskim statystykiem i ekonomistą.

Robert Owen

Życiorys Robert Owen urodził się w 1771 roku (zm. Robert Owen mieszkał w Manchesterze trzynaście lat i w tym czasie zdobył uznanie szanowanego biznesmana, dobrze znanego w kręgach intelektualnych.

Thomas Robert Malthus

Życiorys Thomas Robert Malthus (1766 - 1834) urodził się w rodzinie ziemiańskiej w Rookery, leżącym w południowo - wschodniej Anglii.

ROBERT

Robert, Rupert, Ruprecht, ang. Robert, zdrobnienia: Bob(by), Dob(bin), Rob(in), Pop.

ROBERT I BRUCE

Robert Bruce i pająk zob.

ROBERT DIABEŁ

Robert le Diable, bohater legend śrdw. Robert Diabeł opera heroiczna (Paryż 1831) Giacomo Meyerbeera, libretto: E. Grand duo concertant na temat z opery Meyerbeera Robert Diabeł fantazja na fort.

Architektura neoklasyczna - Robert Adam, John Nash, John Soane i inni.

Dzieło Roberta Adama Robert Adam (1728-92) to jeden z pierwszych brytyjskich architektów, który naśladował wzory antyczne.

Literatura fantastyczno-naukowa

Pomimo to na ich łamach publikowali znani pisarze, na przykład Isaac Asimoy, Robert A. Sukcesy odnosili wówczas Ray Bradbury, James Blish, Robert Silverberg, Poul Anderson, Robert Pohl oraz Cyril M.

Robert De Niro - Wściekły byk

Ważniejsze fakty Wściekły byk Rok produkcji: 1980 Czas projekcji: 129 minut Reżyser: Martin Scorsese Producenci: Irwin Winkler i Robert Chartoff oraz Peter Savage Produkcja: United Artists Scenariusz: Paul Schrader i Mardik Martin, na podstawie książki Raging Buli autorstwa Jake'a La Motty we współpracy z Josephem Carterem i Peterem Savage'em Zdjęcia: Michael Chapman Montaż: Thelma Schoonmaker Scenografia: Gene Rudolf Muzyka: Robbie Robertson z ...

Pierwsi propagatorzy życia apostolskiego

  Robert z Molesmes- założyciel cystersów Norbert z Gennep- założyciel premonstratensów Dwaj pustelnicy kaznodzieje, którzy kładli nacisk na powrót do ewangelicznego ubóstwa, oraz głoszenie wiary w społeczeństwie: Stefan z Muret (zm. 1125) i Robert z Arbrissel (zm.

BARCLAY ROBERT

Robert B.

BENSON ROBERT HUGH

Martindale, The Life of Robert Hugh B. de la Gorce, Robert Hugh B.

BOYLE ROBERT

Fisher, Robert B. Fulton, A Bibliography of the Honourable Robert B. Hall, Robert B. Otoole, Qualities and Powers in the Corpuscular Philosophy of Robert B.

BROWNE ROBERT

Burrage, The True Story of Robert B.