Propaganda

Propaganda

Czytaj Dalej

Propaganda polityczna

Propaganda może też mieć wymiar polityki globalnej, stać się instrumentem walki między różnymi ustrojami w skali międzynarodowej; z tego typu propaganda świata zetknął się w latach tzw. Propaganda jest przedmiotem zainteresowania wielu dyscyplin wiedzy w tym: socjotechniki propagandy, psychologii propagandy, teorii propagandy.

Amerykańska propaganda filmowa podczas II wojny światowej

Amerykańska propaganda filmowa podczas II wojny światowej Wbrew pozorom amerykańska produkcja propagandy podczas II wojny światowej była procesem niezwykle złożonym, w którym indywidualni pisarze, artyści i filmowcy niejednokrotnie nie zgadzali się z naturą i głównymi założeniami narodowej kampanii propagandowej.

Narodziny nowożytnej propagandy politycznej w dobie oświecenia.

Burzliwe przemiany polityczne uwarunkowały powstanie zjawisk propagandy - kształtuje się ona głównie we Francji i Anglii.

Narodziny nowozytnej propagandy politycznej w dobie oswiecenia

Burzliwe przemiany polityczne uwarunkowaly powstanie zjawisk propagandy - ksztaltuje sie ona glównie we Francji i Anglii.

PROPAGANDA

Odgrywała wielką rolę w wojnach prowadzonych przez Napoleona, który stosował ją w znacznie większym stopniu niż inni przywódcy tej epoki. Miała ona nie tylko pobudzić żoł. do najwyższego wysiłku na polu walki, ale również umocnić poparcie franc. społeczeństwa (w mniejszym stopniu podbitych...