Postępujące kostniejące zapalenie mięśni

Czytaj Dalej

Co to jest zapalenie mięśnia sercowego?

Zapalenie mięśnia sercowego jest chorobą spowodowaną stanem zapalnym w różnych częściach serca. Zapalenie osierdzia jest zapaleniem błony otaczającej serce.

Zapalenie mięśnia sercowego

W tej postaci niewydolności krążenia mogą pojawić się ciastowate obrzęki na twarzy, podobnie jak w zapaleniu kłębków nerkowych.

Posocznicowe połogowe zapalenie mięśnia macicy

Rokowanie jest znacznie poważniejsze niż w zapaleniu błony śluzowej macicy, gdyż może dojść do przebicia się ropnia do jamy brzusznej i rozlanego zapalenia otrzewnej.

Zapalenie mięśnia sercowego

 Iramu-noglobuliny zawierają dużą ilość przeciwciał neutralizujących, co przyspiesza eliminację wirusa, modulują reakcję immunologiczną, zmniejszają odczyn zapalny i redukują wytwarzanie cytokin, co zapobiega powstawaniu nowych antygenów w mięśniu sercowym.

Zapalenie mięśnia sercowego

W badaniu RTG klatki piersiowej sylwetka serca może być prawidłowa lub powiększona, czasem występują cechy zastoju nad płucami lub towarzyszące zapalenie płuc. Najbardziej wiarygodną metodą rozpoznawania zapalenia mięśnia sercowego jest biopsja mięśnia sercowego.

Zapalenie mięśnia sercowego

Biopsja mięśnia sercowego może potwierdzić rozpoznanie zapalenia mięśnia sercowego oraz ustalić, czy jest to proces ostry, aktywny, przetrwały, ustępujący czy przebyty.

SYSTEMATYCZNA DESENSYTYZACJA - Głęboka relaksacja mięśni

● Osłabienie nawyków lękowych wymaga występowania innych reakcji, które mogłyby współzawodniczyć ze strachem. W przypadku kotów była to reakcja pokarmowa, natomiast w systematycznej desensytyzacji jest to spokój osiągnięty zazwyczaj przez głęboką relaksację mięśni.

●Głęboka relaksacja mięśni...

Od czego zależy sprawna praca mięśni, koordynacja i precyzja ruchów?

Sprawna praca mięśni, koordynacja i precyzja ruchów zależą nie tylko od budowy samych mięśni, ale przede wszystkim od funkcji układu nerwowego, tj. od rozwoju analizatora ruchowego w korze mózgowej oraz od inerwacji, czyli unerwienia mięśni.

Proces inerwacji polega na wrastaniu zakończeń nerwowych w...

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - ZAPALENIA NEREK

Pośrednią grupą są zapalenia i inne stany chorobowe, które dopiero w późniejszym stadium rozwoju choroby upośledzają czynność fizjologiczną kłębków i cewek nerkowych.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - OSTRE KŁĘBKOWE ZAPALENIE NEREK

Może to być stan ostro (szybko) rozwijającego i szerzącego się zapalnego procesu chorobowego, doprowadzającego do ostrej niewydalności nerek,a może też być to proces rozwijający się od początku powoli jako zapalenie przewlekłe, stopniowo upośledzające czynności przesączania nerek.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - PRZEWLEKŁE KŁĘBKOWE ZAPALENIE NEREK

Przewlekłe lub podostre zapalenie kłębków nerkowych jest zazwyczaj następstwem ostrych stanów zapalnych. Stany zapalne w organizmie zaostrzają przewlekłe zapalenia kłębków nerkowych i pogłębiają ich niewydolność.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - ODMIEDNICZKOWE ZAPALENIE NEREK

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest to typ zapalenia nerek, w którym proces zapalny przenika w miąższ nerek od strony miedniczki nerkowej.

Choroby nerek, jak zapobiegać i jak leczyć - OSTRE TOKSYCZNE ZAPALENIE NEREK

Ostre toksyczne zapalenie nerek jest zazwyczaj efektem zewnątrzustrojowego toksycznego wpływu substancji chemicznych (w tym także jadów i leków) na miąższ nerki.

Choroby układu oddechowego - Zapalenia zatok

Przy zapaleniu zatok należy pozostać w domu, temperatura pomieszczenia nie powinna przekraczać 200C, powietrze powinno być wilgotne. Rozróżniamy kilka rodzai zapaleń zatok: zapalenia zatok szczękowych, zapalenia zatok sitowych, zapalenie zatok czołowych, zapalenie zatok klinowych.

Choroby układu oddechowego - Ostre grudkowe lub zatokowe zapalenie migdałków podniebiennych - angina

Jest to zapalenie migdałków spowodowane bakteriami, paciorkowcami lub gronkowcem, czy też dwoinkami zapalenia płuc.

Choroby układu oddechowego - Zapalenie dróg oddechowych

Do najczęściej spotykanych zapaleń dróg oddechowych zaliczane jest zapalenie płuc. W zależności od czynnika wywołującego zapalenie wyróżniamy następujące zapalenia płuc.

Choroby układu pokarmowego - Ostre zapalenie jelit

Ostre zapalenie objawia się bolesnością całego brzucha, biegunką, wymiotami, niekiedy także podwyższoną temperaturą ciała.

Choroby układu pokarmowego - Przewlekłe zapalenie jelit

Jest wynikiem ostrego zapalenia jelit, ale może także rozwinąć się pod wpływem przewlekle działających czynników uszkadzających przewód pokarmowy (np.

Choroby wzroku - ZAPALENIE BRZEGÓW POWIEK

Najczęstszą chorobą powiek jest zapalenie ich brzegów,łączące się często z zapaleniem spojówek.

Choroby wzroku - ZAPALENIA I NOWOTWORY SPOJÓWEK

Leczenie zapaleń spojówek, zwłaszcza form przewlekłych, nie jest łatwe i powinno być pro-wadzone przez specjalistę. W przypadkach nasilających się przewlekłych zapaleń spojówek i brzegów powiek należy zwrócić się do okulisty.