Postępowanie w sprawie wydawania zaświadczeń

Czytaj Dalej

Moja ocena postępowania Zenona Ziembiewicza

"W mieście zaczynano mówić, że nakaz użycia broni wydany został za sprawą Ziembiewicza. Naprawdę jednak sprawa zdecydowała się już przedtem, była gotowa, zanim przyjechał.

NKWD - (Narodnyj Komissariat Wnutriennych Dieł - Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych)

Ludowy Komisariat Spraw Wewnę­trznych, utworzony w lipcu 1934 r. NKWD przekształcono w Ministerstwo Spraw Wewnętrz­nych (MWD), na którego czele sta­nął Siergiej Krugłow.

OBRAZ ZANIEDBAŃ SPRAW PUBLICZNYCH I WIZJA NAPRAWY - „O POPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ” ANDRZEJ FRYCZ-MODRZEWSKI (DIAGNOZA)

Mówi też o sprawiedliwości; wszyscy są równi.   Wojna sprawiedliwa w obronie honoru, granic i statusu narodu, a nie wojna zaborcza.

OBRAZ ZANIEDBAŃ SPRAW PUBLICZNYCH I WIZJA NAPRAWY - „PIEŚŃ O SPUSTOSZENIU PODOLA” JAN KOCHANOWSKI

Jest to V pieśń. Ma ona charakter patriotyczny. Po ucieczce Henryka Walezego Podole łupią Tatarzy. Nazywa ich zbójcami. Jednocześnie zachęca Polaków do walki. Boleje nad porwaniami. Jest oburzony zachowaniem się Polaków. Poddali się oni niemal bez walki. Zwyciężyli ich innowiercy, koczownicy, nie godni...

OBRAZ ZANIEDBAŃ SPRAW PUBLICZNYCH I WIZJA NAPRAWY - „ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH”

Staje się to uniwersalnym problemem przedstawiania interesów prywatnych ponad sprawy kraju.

OBRAZ ZANIEDBAŃ SPRAW PUBLICZNYCH I WIZJA NAPRAWY - „NA SOKOLSKIE MOGIŁY”

Jest to krótki utwór o patriotycznym wyrazie. Przesłanie jego jest następujące: Nie ma nic ponad ojczyznę, człowiek powinien nawet z radością umierać za nią.

OBRAZ ZANIEDBAŃ SPRAW PUBLICZNYCH I WIZJA NAPRAWY - „KAZANIA SEJMOWE” PIOTR SKARGA

Polska w XVI wieku nie miała potężnej armii i systemu prawnego ani mocnego skarbu. Wśród szlachty szerzyła się anarchia. Nie którzy chcieli uzdrowić tę sytuację po przez odwołanie się do sumienia i przekonań szlachty. Piotr Skarga był doradcą króla i kaznodzieją królewskim. Chciał on poprawić...

Jak motywują swe postępowanie bohaterowie Cyda Pierrea Corneillea? (uzasadnij swoją wypowiedź na podstawie wybranych cytatów)

” Czeka końca pojedynku z niepokojem, przeklina i pomstę, i miłość, i władzę królewską, która wtrąca się w jej sprawy, krzyczy: „Niech żaden z nich nie wygra, żaden nie zwycięży!

„Kaleka na duchu czy obłąkany zbrodnią?” – charakterystyka i ocena postępowania Makbeta

W dodatku w jego świadomości wciąż jest obecne silne poczucie sprawiedliwości.

Wybierz dwu bohaterów – antycznego i biblijnego. Co z ich postępowania chciałbyś przejąć?

Antygona była córką króla Edypa i Jokasty, pochodziła z rodu, nad którym wisiała klątwa kazirodztwa. Miała siostrę Ismenę i dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa. Była piękną, młodą kobietą o dobrym sercu i nieco męskim charakterze.

Na polu walki zginęli jej dwaj bracia: Polinejkes jako...

Moja ocena postępowania Zenona Ziembiewicza

"W mieście zaczynano mówić, że nakaz użycia broni wydany został za sprawą Ziembiewicza. Naprawdę jednak sprawa zdecydowała się już przedtem, była gotowa, zanim przyjechał.

Moja ocena postepowania Zenona Ziembiewicza

"W miescie zaczynano mówic, ze nakaz uzycia broni wydany zostal za sprawa Ziembiewicza. Naprawde jednak sprawa zdecydowala sie juz przedtem, byla gotowa, zanim przyjechal.

Ocena postepowania Jacka Soplicy z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

Jacek Soplica jest glównym bohaterem "Pana Tadeusza". W mlodosci byl ulubiencem okolicznej szlachty, typowym warcholem i zabijaka. Bywal nawet zapraszany przez miejscowego magnata Stolnika Horeszke. Jacek byl potrzebny Horeszce, bo mial on wplyw na glosy okolicznej szlachty. Córka Stolnika, Ewa, zakochala sie z...

Postępowanie administracyjne

Do niezbędnych elementów każdej decyzji należą: Oznaczenie organu wydającego decyzję Data wydania decyzji Oznaczenie stron do których decyzja jest skierowana Podstawa prawna decyzji Rozstrzygnięcie sprawy (osnowa decyzji) Pouczenie o możliwości odwołania, terminach i trybie Podpis pracownika, który w imieniu organu wydaje decyzję (z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska ...

Strony postępowania podatkowego

 

Stroną w postępowaniu podatkowym jest każdy, kto żąda czynności organu podatkowego, do kogo czynność organu podatkowego się odnosi lub czyjego interesu działanie organu podatkowego choćby pośrednio dotyczy.

>

>

>

>

>

 

Dowody i postępowanie dowodowe

W sprawie wymagającej wiadomości specjalnych organ podatkowy może powołać biegłego lub biegłych w celu wydawania opinii.