Postępowanie w sprawach o naruszenie posiadania

Czytaj Dalej

Moja ocena postępowania Zenona Ziembiewicza

"W mieście zaczynano mówić, że nakaz użycia broni wydany został za sprawą Ziembiewicza. Naprawdę jednak sprawa zdecydowała się już przedtem, była gotowa, zanim przyjechał.

Jak motywują swe postępowanie bohaterowie Cyda Pierrea Corneillea? (uzasadnij swoją wypowiedź na podstawie wybranych cytatów)

” Czeka końca pojedynku z niepokojem, przeklina i pomstę, i miłość, i władzę królewską, która wtrąca się w jej sprawy, krzyczy: „Niech żaden z nich nie wygra, żaden nie zwycięży!

„Kaleka na duchu czy obłąkany zbrodnią?” – charakterystyka i ocena postępowania Makbeta

W dodatku w jego świadomości wciąż jest obecne silne poczucie sprawiedliwości.

Wybierz dwu bohaterów – antycznego i biblijnego. Co z ich postępowania chciałbyś przejąć?

Antygona była córką króla Edypa i Jokasty, pochodziła z rodu, nad którym wisiała klątwa kazirodztwa. Miała siostrę Ismenę i dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa. Była piękną, młodą kobietą o dobrym sercu i nieco męskim charakterze.

Na polu walki zginęli jej dwaj bracia: Polinejkes jako...

Moja ocena postępowania Zenona Ziembiewicza

"W mieście zaczynano mówić, że nakaz użycia broni wydany został za sprawą Ziembiewicza. Naprawdę jednak sprawa zdecydowała się już przedtem, była gotowa, zanim przyjechał.

Moja ocena postepowania Zenona Ziembiewicza

"W miescie zaczynano mówic, ze nakaz uzycia broni wydany zostal za sprawa Ziembiewicza. Naprawde jednak sprawa zdecydowala sie juz przedtem, byla gotowa, zanim przyjechal.

Ocena postepowania Jacka Soplicy z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

Jacek Soplica jest glównym bohaterem "Pana Tadeusza". W mlodosci byl ulubiencem okolicznej szlachty, typowym warcholem i zabijaka. Bywal nawet zapraszany przez miejscowego magnata Stolnika Horeszke. Jacek byl potrzebny Horeszce, bo mial on wplyw na glosy okolicznej szlachty. Córka Stolnika, Ewa, zakochala sie z...

Postępowanie administracyjne

Do niezbędnych elementów każdej decyzji należą: Oznaczenie organu wydającego decyzję Data wydania decyzji Oznaczenie stron do których decyzja jest skierowana Podstawa prawna decyzji Rozstrzygnięcie sprawy (osnowa decyzji) Pouczenie o możliwości odwołania, terminach i trybie Podpis pracownika, który w imieniu organu wydaje decyzję (z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego) Uzasadnienie (w ...

Posiadanie

344 KC – Posiadaczowi przysługuje o przywrócenie stanu poprzedniego rzeczy (posiadacz może wytoczyć powództwo posesoryjne)/ Wszelka ochrona posiadania przysługuje osobie, która faktycznie włada daną rzeczy.

Najczęstsze naruszenia kontraktu pracowniczego

W przypadku pozostałych naruszeń prawa, według inspektorów przyczyną stwierdzonych uchybień jest – z jednej strony - nieznajomość obowiązujących przepisów prawa pracy (zwłaszcza w firmach nie dysponujących wykwalifikowaną obsługą prawną), a z drugiej (w wielu przypadkach) - świadome ich naruszanie celem obniżenia kosztów pracy.

ŁAD SPOŁECZNY I JEGO NARUSZENIA

Konsekwencje posiadania ks: uprzywilejowany dostęp do info. Kapitał społeczny sprawia że demokracja jest bardziej wydajna.

Podatek od posiadania psów

dla osób które wzięły psa ze schroniska) W Polsce jest około 5 mln psów, których właściciele powinni płacić roczną opłatę sanitarną zwaną podatkiem od posiadania psów.

Strony postępowania podatkowego

W imieniu osoby fizycznej nie posiadającej zdolności do czynności prawnych winien zatem działać przedstawiciel ustawowy, natomiast w przypadku stron nie będących osobami fizycznymi – działają one albo przez swego ustawowego przedstawiciela albo przez właściwy organ osoby prawnej.

Dowody i postępowanie dowodowe

Obligatoryjne podstawy zawieszenia postępowania podatkowego, do których zaliczono: śmierć strony, jeżeli postępowanie nie ulega umorzeniu jak bezprzedmiotowe, gdy rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia wstępnego przez inny organ lub sąd; w razie śmierci przedstawiciela ustawowego strony; w razie utraty przez stronę lub jej ustawowego przedstawiciela zdolności do czynności prawnych; w sprawie dotyczącej odpowiedzialności ...