Oprawa kamieni ozdobnych

Dla kamieni o szlifie brylantowym,wymagającym dużej ilości światła, stosowanoażurową oprawę koronkową, będącą rodzajemobręczy z wyciętymi w górnej i dolnej krawędzi zębami- górą tworzą one "łapki" ujmujące kamień, zaśliczne ażury oprawy umożliwiają swobodny dostępświatła do wnętrza kamienia ze wszystkich stron wzbogacającjego barwę; oprawa koronkowa używana jestdo dzisiaj dla kamieni przejrzystych.

Oprawa książki

Do najstarszych zachowanychopraw należą oprawy koptyjskie, z ornamentamitłoczonymi gorącymi stemplami w skórze"na ślepo"; technika ta wywarła wpływ na eur.

Projekt realizacji prac zwiazany z przeprowadzeniem zabiegu kosmetycznego pielegnacji okolic oczu i upiekszajacy ich oprawe

W gabinecie kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 30 lat na zabieg pielęgnacyjny okolic oczu i upiększający ich oprawę (brwi i rzęs).

OPRAWA

Dawn. zabezpieczenie majątkowe żony w postaci zapisu (podwójnej zazw.) wartości jej posagu na części dóbr męża; dawn. zaopatrzenie, wyposażenie; okładka książki, albumu itp.; rama, obramowanie.

Kosmetyki kolorowe do oprawy oczu.

Makijaż to słowo pochodzące z języka francuskiego, oznacza umalowanie się, uszminkowanie, jak również zamaskowanie i sfałszowanie. Jest to przede wszystkim sztuka pozwalająca odkrywać zalety twarzy i wydobyć na światło dzienne indywidualne cechy człowieka, niezależnie od tego, czy najnowszym trendem w modzie są pełne zmysłowe usta, kocie oczy, czy też sztuczne rzęsy. Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na obowiązujące w modzie kierunki i tendencje, ale nie mogą ...