Nizinne

Nizinne

Nizinne – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Szczecinek. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Dalęcino. Ok. 1,3 km na południe znajduje się wzniesienie Polska Góra, a na północ jezioro Wielatowo.

Czytaj Dalej

Goryle

Goryl nizinny zachodni wy­stępuje w Kamerunie, w Gabonie, w Republice Środkowoafrykańskiej, w Kongo i Zairze. Są to: Goryl nizinny zachodni (G. gorilla) Goryl nizinny wschodni (G.

Kumak nizinny

nizinny nie tworzy podgatunków. Na obszarze wspólnego występowania kumaka nizinnego z k. Bardzo zmienne, a zarazem surowe warunki życia, które jest w stanie znieść każdy gatunek górski, zupełnie nie odpowiadają kumakowi nizinnemu.

Wrzosowiska nizinne

Wyjaś­nia to, dlaczego wrzosowiska nizinne zawsze poja­wiają się na glebach piaszczystych lub żwirowych: deszcz może nie padać zbyt często, jednak jaki­kolwiek opad swobodnie wsiąka w ziemię i wypłu­kuje substancje odżywcze z gleby.

Rośliny wrzosowisk nizinnych

ROŚLINY WRZOSOWISK NIZINNYCH Wrzos (Calluna vulgaris) Wrzosiec siwy (Erica cinerea) Wrzosiec bagienny (Erica tetralix) Kolcolist europejski (Ulex europaeus) Borówka czernica (Vaccinium myrtillus) Trzęślica modra (Molinia caerulea) Orlica pospolita (Pteridium aquilinum)

Nizinne czerwono białe bydło

Nizinne czerwono białe bydło -rasa bydła występująca w woj.

Zwierzęta i ich środowisko - Lasy nizinne

W lasach nizinnych obok bezkręgowców żyje wiele zwierząt kręgowych, a więc płazy, gady, ptaki i ssaki.

Turystyka kajakowa

Generalnie można je podzielić na cztery grupy:  Szlaki Polski południowej – rzeki górskie a w szczególności Dunajec, Poprad, Wisłoka, górny San  Szlaki Polski środkowej – rzeki nizinne, czasem podmokłe, jak górna Narew czy Odra  Szlaki pojezierzy – piękne jeziora połączone rzeczkami o bogato zalesionych brzegach  Szlaki przymorza Do najbardziej atrakcyjnych szlaków kajakowych, określanych mianem „atrakcji międzynarodowej” można zaliczyć ...

Kumak nizinny

Bombina bombina (L.), rodzina Discoglossidae — ropuszkowate. Osiąga do 60 mm długości. Rozprzestrzeniony jest w Europie Środkowej i Wschodniej, w Azji sięga do Uralu i Kaukazu. W Europie Środkowej liczny jest przede wszystkim na nizinach i w kotlinach do 600 m n.p.m. w wodach stojących, głównie jednak w...

Strefy roślinne świata

Wyróżniamy pustynie:- nizinne, wyżynne, górskie.

Uprawa zboża

    Ryż mokry – inaczej nizinny, rośnie w błocie Ryż suchy Ryż wodny – tylko w Bangladeszu, cały w wodzie.

Co to jest klimat?

(klimat nizinny, górski), odległość od mórz i oceanów (klimat kontynentalny i nadmorski), modyfikujący wpływ większych zespołów roślinnych (klimat leśny), działalność gospodarcza człowieka (klimat miast).

Akumulacyjna działalność rzek

na granicy górnego i środkowego biegu rzeki wkraczającej z terenów górskich na obszary nizinne) oraz u ujścia dopływu do rzeki głównej, gdy ta ostatnia ma mniejszy spadek niż przyjmowany dopływ.

AFRYKA - ŚWIAT ROŚLINNY

starce); na nizinnych wybrzeżach morskich międzyzwrotnikowej Afryki formacje namorzynów (mangrowe).

Ameryka

W strefie klimatu równikowego wilgotnego (nizinny nad Amazonką i wzdłuż wybrzeży Ameryki Środkowej) występują: - wilgotne lasy równikowe, bogate gatunkowo, z cennymi gatunkami drzew (kauczukowiec, orzesznica brazylijska).

Antarktyda - POWIERZCHNIA

Bardzo wiele miast i osiedli położonych nad brzegiem oceanów i mórz, a także na obszarach nizinnych, znalazłoby się wtedy pod wodą.

Australia - STANY: Queensland

Na południe i na północ od płaskowyżu Barkly leżą obszary nizinne - Kraina Strumieni, Nizina Karpentaria.

Belgia - Klimat, rzeki, roślinność

Łączy je gęsta sieć kanałów , których budowę umożliwiło istnienie niskich , nizinnych i łatwych do przkopania działów wodnych.

Biebrzański Park Narodowy - Stosunki wodne

Jest to rzeka o typowo nizinnym charakterze, z niskimi spadkami (od 0,06 do 3,33 promila), silnie meandrująca, z licznymi zakolami i staro rzeczami.

Biebrzański Park Narodowy - Fauna

Spośród nich, na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, występują: jaszczurka zwinka i żyworodna, padalec, zaskroniec, żmija zygzakowata, kumak nizinny, grzebiuszka ziemna, rzekotka drzewna, ropucha szara, zielona i paskówka, traszka grzebieniasta i traszka zwyczajna.

Brazylia - Warunki Naturalne

Ukształtowanie powierzchni wyżynno-nizinne.