Muzeum Marcepanu w Szentendre

Muzeum Marcepanu w Szentendre

Czytaj Dalej

Muzeum i Biblioteka Aleksandryjska

Założenie tego Muzeum i Biblioteki stanowi jedną z wielkich epok w dziejach ludzkości. Odkrycia poczynione w Muzeum zagrzebano w rękopisach i nigdy już nie przedostały się one do szerokich warstw; dopiero odrodzenie zainteresowań naukowych w czasach Renesansu zwróciło na nie uwagę.

Kraków - Muzea

Przechowywaniem dzieł sztuki i ich prezentacją zajmują się liczne muzea, z których najważniejsze to: Muzeum Narodowe, Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki, Muzeum Historyczne, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Farmacji, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Archidiecezjalne.

KRETA - PLATIA ELEFTHERIAS I MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

Muzeum Archeologiczne znajduje się tuż za placem, naprzeciw biura EOT. Zazwyczaj muzeum jest pełne zwiedzających, zwłaszcza gdy zjawi się grupa z przewodnikiem, lecz warto nawet przeczekać ich pobyt.

Narwiański Park Narodowy - Muzeum przyrodnicze

Zwierzęta, które trafiają do naszego muzeum są najczęściej ofiarami zderzenia się z samochodami poruszającymi się po drogach Parku, ogrodzeniami, liniami energetycznymi (duże ptaki).

MUZEA LITERACKIE

wartość zbiorów - muzea właściwe i punkty muzealne („Izby pamiątek"), skromniej wyposażone i stanowiące raczej ośrodki pamięci. Wybickiego (Będomin pod —> Kościerzyną, 1962, później muzeum rozszerzyło zbiory, od 1978 Muzeum Hymnu Nar.

MUZEUM DOMOWE, albo Czytelnia Wieczorna

MUZEUM DOMOWE, albo Czytelnia Wieczorna.

MUZEUM LITERATURY IM. A. MICKIEWICZA

Dąbrowskiego; placówka sprawuje także opiekę merytoryczną nad Muzeum - Domem Kraszewskiego w Dreźnie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, ekspozycjami I. Krasickiego w Dubiecku i Lidzbarku, współpracuje z muzeami Mickiewicza w Nowogródku i Wilnie.

MUZEUM NARODOWE POLSKIE W RAPPERSWILU

Obiekty muzealne umieszczono na Zamku, a zbiory bibliot. Bocheńskiego powstała nowa fundacja i muzeum reaktywowano 1975 p. Muzeum Polskie.

MUZEUM

Jana w Krakowie; od 1950 Muzeum stało się oddziałem krakowskiego Muzeum Narodowego. Muzeum Kórnickie zob. Muzeum Narodowe zob. Muzeum Romantyzmu zob.

Muzeum

1 Historia Pierwszymi muzeami były kolekcje publiczne w starożytnej Grecji (Pinakoteka i Muzeum Aleksandryjskie).

Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Sztuki

1960 roku w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda na Dolnym Śląsku, polski artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

RUBINOWE TYCHY (2011) - MOZAIKA z kamieni szlachetnych i dekoracyjnych oraz złota próby 0,585 - Urząd Miasta Tychy - autor Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Sztuki - (dzieła wybrane)

Wspólnie z reprezentującym Sudeckie Bractwo Walońskie - Wielkim Mistrzem Bractwa - Juliuszem Naumowiczem - właścicielem Muzeum Minerałów i Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie - wybieraliśmy minerały tak by kontury mozaiki wypełnić kamieniami o kolorach ogólnie stosowanych na planach miast.

Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak - Tychy - dzieła wybrane

Tak nazwał autor swoją pracę w momencie kolejnego zakupu kamieni u jednego z braci walońskich jakim był sam Mistrz Juliusz Naumowicz - właściciel Juny i Muzeum Ziemi (Szklarska Poręba).

„ARCHIWA, BIBLIOTEKI i MUZEA KOŚCIELNE" (ABMK)

Treścią publikacji ABMK są prace metodyczne z dawnej i aktualnej problematyki zbiorów kośc, studia z dziejów instytucji archiwalnych, bibliotecznych i muzealnych, przechowujących zabytki kultury kat.

WIELKOPOLSKA (2012) - Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach - Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy Poznań - (dzieła wybrane)

WIELKOPOLSKA - rzeźba - wykonana na wystawę

"Historia, mity i legendy Miasta Poznania i Regionu Wielkopolski"

Kurator Wystawy Saga Dana Tomaszewska.

Praca przedstawia powstanie tej przepięknej krainy - ważnej i sławnej już historycznie - Mieszko I , Bolesław Chrobry i aż do dzisiaj - a nawet wybiega...

POLAN (2012) - Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach - Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy Poznań - (dzieła wybrane)

POLAN (2012) - Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach POLAN - rzeźba - wykonana na wystawę "Historia, mity i legendy Miasta Poznania i Regionu Wielkopolski" Kurator Wystawy Saga Dana Tomaszewska.

HENRYK JAN DOMINIAK artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach - WYSTAWY 2012

1960 w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda - artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Sztuki w Tychach. MUZEUM ZAMEK OPALIŃSKICH - duża sala - Stadnina 3a - Sieraków - Wystawa Historia, Mity, Legendy Miasta Poznania i Regionu Wielkopolski - od 26.

Muzeum

W 1862 wWarszawie powstało Muzeum Sztuk Pięknych, którew 1916 przekształcone zostało w Muzeum Narodowe. W 1875 otwarto Muzeum Przemysłu i Rolnictwa, a w1879 - Muzeum Narodowe w Krakowie.

Muzeum Historii Miasta w Zduńskiej Woli

Na uwagę zasługują również lekcje muzealne, koncerty, odczyty, prelekcje i spotkania, prezentacje z cyklu „Pasje zduńskowolan”, „Bliżej Zduńskiej Woli” oraz konkursy: · plastyczny „Moja przygoda w zduńskowolskim muzeum · dla młodych kolekcjonerów „Turniej Młodych Hobbystów – Moja kolekcja” Po wcześniejszym zgłoszeniu w muzeum można korzystać z biblioteki regionalnej czy pójść z przewodnikiem na wycieczkę po mieście i ...

Skanseny i Muzea etnograficzne w Polsce

Na terenie muzeum można podziwiać magazyn rybacki z łodziami, sieciami, siekierami do rąbania przerębli, kotwicami, i innymi rybackimi przyrządami. Muzeum ogranizuje dla zwiedzających liczne pokazy i imprezy plenerowe, by przybliżyć kulturę, klimat i tryb życia dawnych mieszkańców.