Mozga kanaryjska

Mozga kanaryjska

Mozga kanaryjska, kanar (Phalaris canariensis L.), kanarkowa trawa – gatunek rośliny zielnej z rodziny wiechlinowatych. Pochodzi z południowej części Europy w obszarze basenu śródziemnomorskiego. W Polsce bywa uprawiany, częściej występuje w formie zdziczałej. Ziarno mozgi kanaryjskiej zwane jest również siemieniem kanarkowym i jest używane jako pokarm dla ptaków. Wysuszone formy używane są...

Czytaj Dalej

Sosna kanaryjska

W przesuszonym podłożu sosna kanaryjska wytrzyma w zimie temperatury od 6 do 10°C, ale optymalne jest 10°C. Sosna kanaryjska dodaje wysokości dekoracjom złożonym z wielu roślin liściastych.

Ustrój Hiszpanii - System partyjny

Oprócz wymienionych ugrupowań istotne znaczenie odgrywają partie regionalne takie, jak: Konwergencja i Unia (CiU) – partia działająca w Katalonii, Baskijska Partia Nacjonalistyczna (PNV), Batasuna – baskijska partia jednościowa o tendencjach radykalnych, posiadająca powiązania z organizacją terrorystyczną ETA (obecnie toczy się proces jej delegalizacji), Baskijska Lewica (EE – Euskadiko Ezkerra), Solidarność Baskijska (EA – Eusko Alkartasuna),

Wyspy Kanaryjskie - Informacje ogólne

To pojedźcie na Wyspy Kanaryjskie. Symbolem Wysp Kanaryjskich są strelicje - kwiaty o żółtopomarańczowych płatkach.

Dawalia kanaryjska

Najlepszy efekt osiągniemy uprawiając tę zrzucającą raz do roku liście paproć w wiszącym koszu lub na korze drzewa, gdzie jej pokryte włoskami kłącza będą dobrze widoczne. Paproć ta w naturalnym, śródziemnomorskim środowisku rośnie w gorących, suchych warunkach. W okresie spoczynku D.canariensis...

Sosna alepska

Podobna do sosny alepskiej jest sosna kanaryjska (Pinus catia-riensis}. Dziko rośnie tylko na Wyspach Kanaryjskich (endemit wyspowy), w obszarze śródziemnomorskim bywa jednak miejscami sadzona jako drzewo ozdobne.

Mozga trzcinowata

 

Wygląd: trawa trwała, silna, z pełznącym kłączem. Źdźbło wzniesione lub u podstawy zgięte, wysokości do 200 cm, gładkie, z 4-6 kolankami. Języczki liściowe długości 2-16 mm, tępe, później naderwane.

Pochwy liściowe gładkie, na stronie grzbietowej zaokrąglone. Blaszki liściowe...

Zbiorniki retencyjne i jeziora zaporowe

Mozga trzcinowata i trzcina pospolita, a także pałki i uczep uwisły (Bi-dens cernuus) pojawiają się w zależności od tego, czy ławica mułu jest zalewana przez wodę czy nie.

AKT LUDZKI

Pawlow, Lekcii o rabotie bolszih potuszarij gołownowo mozga, Mwa 1927 (Wykłady o czynności mózgu, Wwa 1938, 19553); S.

DZIECKO - ROZWÓJ

Sar-kisow, Razwltije mozga riebionka.

SZUWARY

SZUWARY — zbiorowiska roślinne występującena obszarach zalanych płytką wodą albo naglebie przesyconej wodą; w skład szuwarów |wchodzą: trzcina pospolita, jeżogłówka gałęzista,skrzyp bagienny; czasami — manna mielec,mozga trzcinowata, tatarak.

Od jakich struktur organizmu człowieka zależą czynności nadawania i odbioru mowy?

ciała prążkowanego i gałki bladej), z niektórych struktur pnia mozga (tj pewnych jąder wzgórza, niskowzgórza, niektórych struktur śródmózgowia, takich jak np.