Modraszek telejus

Modraszek telejus

Czytaj Dalej

Modraszek bezogonek

Cupido argiades, rodzina Lycaenidae - modraszkowate. Długość skrzydła 14—16 mm. Występuj przede wszystkim na wilgotnych łąkach, często na brzegach lasu. Motyle latają od kwietnia do maja (pierwsze pokolenie) i od lipca do września (drugie pokolenie). Jasnozielone gąsienice żyją na...

Mnogooczak lazurek (modraszek ikar)

Polyommatus tearas (Rott.), rodzina Lycaenidae - modraszkowate. Długość skrzydła 14—18 mm. Występuje pospolicie na łąkach od nizin do gór. W ciągu roku ma dwa lub trzy pokolenia. Motyle latają przez cały sezon wegetacyjny. Zielona gąsienica żyje przede wszystkim na wilżynie i janowcu.

Mnogooczak adonis (modraszek adonis)

Polyommatus bellargus (Rott.), rodzina Lycaenidae — modraszkowate. Występuje zwykle w suchych, prześwietlonych lasach. Motyle latają od maja do czerwca (pierwsze pokolenie) i od sierpnia do września (drugie pokolenie). Gąsienice żywią się przede wszystkim kwiatami janowca i cieciorki.

Modraszek meleager

Meleageria daphnis, rodzina Lycaenidae - modraszkowate. Długość skrzydła 18-22 mm. Występuje przeważnie na suchych i ciepłych stanowiskach w świetlistych lasach. Motyle latają od czerwca do sierpnia. Zielone gąsienice żyją na różnych sucholubnych roślinach.

Modraszek orion

Scoliantides orion (Pall.), rodzina Lycaenidae — modraszkowate. Ze względu na charakterystyczny rysunek ną skrzydłach łatwo go odróżnić od innych gatunków. Szczególnie wyraźny jest pomarańczowy prążek między plamami na spodniej stronie skrzydeł.

Występuje na stepach i suchych łąkach. Motyle...