Miodu

Miodu

Miodu właściwie Tomasz Mioduszewski (ur. 18 listopada 1984 w Radomiu) - polski wokalista i autor tekstów. Początkowo udzielał się w hardcore'owych zespołach, gdzie śpiewał oraz grał na gitarze. W roku 1999 wraz ze studentem akademii jazzowej, basistą i producentem Łukaszem Borowieckim założył zespół Jamal, który powstał w związku z fascynacją duetu hip-hopem. W późniejszym czasie Miodu powołał...

Czytaj Dalej

Wykorzystanie produktów pszczelich w lecznictwie

Na rozgrzewkę (z miodem pitnym): 50g Starki, 100g miodu pitnego, szczypta goździków, cynamonu i starej skórki z cytryny. Po 24 godzinach przefiltrować, dodać 900g miodu i 100g gliceryny - pozostawić w temperaturze pokojowej do czasu odparowania do uzyskania wagi 1 kg.

MIÓD

Słynne staropolskie miody, jak kapucyński czy dębniak (zob. ), sycono w miodosytniach wg specjalnych receptur, wysokiej jakości były też miody litewskie, zwł.

Mleko i miód

W życiu świeckim istniał też zwyczaj ludowy podawania nowo narodzonym dzieciom miodu i mleka ałbo soli i miodu na znak przyjęcia (susceptio) ich do rodziny.

MIÓD

Nie należypodgrzewać miodu do temperatury powyżej 50 stopni C, bowiem zawarte wnim liczne enzymy tracą swą moc. Bardzo ciekawe jest porównanie wartościcukru i miodu: Miód składa sig w 80% z łatwo przyswajalnych cennychcukrów prostych jak glukoza i fruktoza.

Miód

W obrzędach inicjacyjnych czasami spotyka się zwyczaj obmywania rąk nie wodą, lecz zrazu symbolicznie miodem, co wynika z jego znaczenia jako leku i substancji oczyszczającej wewnętrznie. Jung widzi w miodzie symbol jaźni (cel dojrzewania w procesie indywiduacji).

ZAFAŁSZOWANIA MIODU

ZAFAŁSZOWANIA MIODU — dodawaniedo miodu obcych substancji, dolewanie wody itp. Procentową zawartośćwody stwierdza się za pomocą -► refraktometr u,zaś procent sacharozy — za pomocą polarymetru;wykrycie innych rodzajów zafałszowaćmożliwe jest przy zastosowaniu odpowiednichanaliz miodu (badań analitycznych).

Odstojnik miodu

Odstojnik miodu — wysokie blaszanenaczNTiic-zbłomik z kranem wm ontowanymna wysokości kilku centymetrów od dna;służy do oczyszczania odwirowanego miodu. Przy odstawaniu sie miodu lżejsze zanieczyszczeniawypływają na wierzch, a cięższe opadająna dno.

ROZLUŹNIACZ DO MIODU WRZOSOWEGO

ROZLUŹNIACZ DO MIODU WRZOSOWEGO— przyrząd, skonstruowany na wzórszczotki lub złożony z ruchomych prętów doporuszania galaretowatego miodu w odsklepionychkomórkach plastra w celu łatwiejszegoodebrania go; miodu wrzosowego bez rozluźnienianie da się odwirować.

Ratel

Ratel, zwierzę o bardzo charakte­rystycznym wyglądzie, jest jednym z najbardziej zaciekłych drapież­ników wśród małych ssaków. Jego ciało jest przysadziste, ale nie jest podobny do europejskiego bor­suka. Chociaż zasięg występowa­nia gatunku jest dosyć duży, ratel jest ssakiem rzadkim...

NIEDŹWIEDŹ

Kiedy niedźwiedzia ciągniono do miodu, oberwano mu uszy, a kiedy od miodu - ogon przysł.

Piwo.

Po pewnym czasie wymówił się przed papieżem z tego przyrzeczenia, twierdząc, że na Bliskim Wschodzie brak jest syconego miodu i zimnego piwa, a on zwykłej wody pić nie może.

Medycyna w starożytnym Rzymie

· Miód - Hipokrates leczył miodem rany i choroby wątroby. Używano go także do pielęgnacji urody - kąpiele się w oślim mleku i miodzie.

Mieszanki ziołowe W LECZENIU DZIECI STARSZYCH W CHOROBACH UKŁADU ODDECHOWEGO

Sporządzić napar z 1 łyżki ziół na szklankęwody (można osłodzić cukrem lub miodem). Poprzesączeniu dodać do roztworu 750 g miodu pszczelego. Wywar odcedzić, dodaćdo niego 1 kg cukru i gotować przez godzinę do konsystencji miodu.

Słówka - jedzenie

Früchstück-śniadanie,

derTeller-talerz,

dieTasse-filiżanka,

dasGlas-szklanka,

dasMesser-noż,

dieGabel-widelec,

dieZucherdose-cukiernica,

dieKaffermaschine-expres do kawy,

sieServiette-obrus,

derTeelöffel-łyżeczka do herbaty,

derKaffer-kawa,

dasEi-jajko,

derKäse-ser...

Podział na grupy produktów spożywczych i ich charakterystyka cz.2

ZIEMNIAKI:Skład chemiczny ziemniaków:sktobia(15-18%),substancje białkowe(1,2%),skł.mieneralne(1%), tłuszcz (0,1%),woda(60-70%),witaminy(C,B1,B2).Najbogatsza w białko,skł.mineralne i wit jest warstwa podskórna. Największa zawartość witaminyCwZiemniakach jest jesienią. Wartość odżywczą ziemniaków...

Ideał człowieka i obywatela w literaturze staropolskiej

Sarmata kojarzy się z postawnym szlachcicem, dumnym, walecznym, lecz kłótliwym, skłonnym do bójek i do miodu, kultywujący tradycję.

Radość ŻYCIA – jej źródła i przejawy w literaturze polskiej.

Radość ŻYCIA – jej źródła i przejawy w literaturze polskiej.

 

Każdy człowiek choć raz w życiu przeżywa radość istnienia, niezależnie od wieku, w którym się urodził. Jest to stan tak fascy–nujący, że wielu poetów polskich poświęciło swoje utwory temu zagadnieniu. Niektóre epoki literackie...

Dwór w literaturze polskiej

Soplicowo zostało nam ukazane jako piękny dwór ,kraina mlekiem i miodem płynąca.

Motyw Żyda - Wiecznego Tułacza w Literaturze Polskiej

To za jego sprawą rozstępuje się morze, przepuszczając wędrowców, a zalewając prześladowców zaś żydzi zmierzają do ziemi Obiecanej, płynącej mlekiem i miodem.

Styl utworu literackiego

Po cóż do cudzych 2 miodu szlachta jeździ krajów?