Messerschmitt

Messerschmitt

Czytaj Dalej

MESSERSCHMITT BF109 - samolot

Willy Messerschmitt i jego współpracownicy: Robert Lusser, Walther Rethel, Richard i Hubert Bauerowie w zakładach Bayerische Flugzeugwerke.

MESSERSCHMITT BF 110 - samolot

przez Willy'ego Messerschmitta zgodnie z wymogami Ministerstwa Lotnictwa, planującego wprowadze­nie do uzbrojenia sił powietrznych myśliwca eskortowego lub sztur­mowca (Zerstorer).

MESSERSCHMITT ME 163 KOMET - samolot

Lippisch przeniósł się wraz z zespołem 12 konstruktorów do za­kładów Messerschmitta w Augsbur-gu, aby połączyć wysiłki swoje i Helmutha Waltera, konstruującego silnik rakietowy na paliwo płynne.

MESSERSCHMITT ME 210 i ME 410 - samoloty

Niemiecki dwusilnikowy samolot myśliwski Me 210, zaprojektowany w 1937 r., miał zastąpić *Messersch-mitta Bf 110. Próby prototypu obla-tanego 2 września 1939 r. wykazały liczne wady, z których największa polegała na niestabilności podczas lotu. Po wielu modyfikacjach seryj­nie produkowane samoloty w wersji...

MESSERSCHMITT ME 262 - samolot

Prace nad skonstruowaniem w Niemczech samolotu odrzutowe­go rozpoczęły się w 1938 r., gdy Ministerstwo Lotnictwa zwróciło się z taką propozycją do zakładów Messereschmitta. 1 czerwca 1940r., po zaakceptowaniu modelu w skali 1:1, zamówiono trzy prototypy, a ponieważ silniki odrzutowe nie były gotowe do...