Mauzoleum Hindenburga

Mauzoleum Hindenburga

Na mapach: 53°34′53″N 20°15′39″E/53,581389 20,260833 Mauzoleum Hindenburga (niem. Tannenberg-Denkmal) – nieistniejące już mauzoleum marszałka Paula von Hindenburga, pomiędzy Olsztynkiem i Sudwą, wybudowane w latach 1924–1927 dla upamiętnienia bitwy pod Tannenbergiem. Mauzoleum istniało do 1945...

Czytaj Dalej

MAUZOLEUM

Mauzoleum Hadriana, Zamek św. Mauzoleum Lenina na placu Czerwonym w Moskwie pod murem kremlowskim, wzniesione w 1930 wg planów A. Mauzoleum Lincolna zob. Lincoln (Mauzoleum).

FRANCISZKANIE, Bracia Mniejsi, Ordo Fratrum Minorimi (OFM) - ARCHITEKTURA

W architekturze bernardynów wyróżnia siętakże kilka kościołów z kopułami o centr, planach krzyżowych,będących mauzoleami rodowymi fundatorów (Rzeszów1624-29, Sieraków 1627-39, Czerniaków 1689-93); przy in. Krakowski, Kościół Bernardynów w Rzeszowie- mauzoleum Ligęzów.

Tadż Mahal

W 1666 roku zmarł i został pochowany w mauzoleum Tadż Mahal, stworzonym przez siebie arcydziele – obok ukochanej żony. Wewnątrz mauzoleum mieści się symboliczny grobowiec Mumtaz, ozdobiony kwiatami z drogich kamieni, z których wiele skradziono w ciągu wieków.

HITLER ADOLF (1889-1945) - dyktator III Rzeszy

, po śmierci pre­zydenta Paula Hindenburga, Hitler objął urząd prezydencki, co w po­łączeniu ze stanowiskiem kancle­rza dawało mu nieograniczoną władzą dyktatora.

ZESTAWIENIA, ZAGADNIENIA FILOZOFII DRUGIEGO OKRESU

300), wybitne dzieła architektury (Mauzoleum w Halikarnasie, jak też teatr w Epidaurze), wybitnych poetów (komediopisarz Menander, czynny od r.

Anatomia interakcji społecznej

Kontakt społeczny, przez swoją przelotność, chwilowość, ma na ogół nikłe konsekwencje. Ale może być tak, że stanowi tylko pierwszą rundę, otwierającą jakąś dłuższą sekwencję wzajemnie zorientowanych działań. Znów zobaczmy przykład: jestem za granicą, w obcym mieście, chcę spytać o drogę...

Tajlandia - Informacje ogólne

Mieści się tam mauzoleum i biblioteka, a bram strzegą kamienne posągi lwów.

Tunezja - Informacje ogólne

Właśnie w tym miejscu przetrwały obiekty, których by się Półwysep Apeniński nie powstydził: amfiteatr, Świątynia Kapitolińska, ulice niby rzymska Via Appia, Łaźnia Cyklopów, wreszcie niebywałe libijsko - punickie mauzoleum Ataban.

Włochy - Słynne miasta Włoch

Konstantyna, Koloseum, termy Karakalli, Dioklecjana, mauzoleum Hadriana, Augusta, Ara Pacis Augustae, Panteon, ruiny Domu Liwii, Złotego Domu Nerona, kolumny Tarajana i Marka Aureliusza i katakumby.

Włochy - Rawenna

Zabytki Mauzoleum Galli Placydii (440). Mauzoleum Teodoryka Wielkiego (w pobliżu miasta, VI w.

Włochy - Rimini

na mauzoleum Malatestów), ruiny zamku Malatestów (XV w.

Biografia Lenina

Ciało jego zostało zmumifikowane i spoczywa w Moskwie w specjalnym pomieszczeniu zwanym Mauzoleum Lenina .

Faszystowskie Niemcy jako przykład państwa totalitarnego

Następnie po śmierci prezydenta Hindenburga (2 sierpnia 1934 r.

Faszyzm, przyczyny powstania i jego rozwój. Faszyzm we Włoszech i Niemczech

Na podstawie (podobno sfalszowanego) testamentu Hindenburga Hitler przejmuje kontrole nad panstwem i jako Fuerer stanowi najwyzsza wladze w panstwie.

Kaligula - Informacje Ogólne

Swojego poprzednika uczcił mową pożegnalną, a zaraz potem pojechał na Pandaterię i Pontię po prochy Agrypiny i Nerona , aby złożyć je w mauzoleum cesarskim.

Piramidy egipskie - Informacje Ogólne

Jest to mauzoleum zbudowane z wapienia lub cegieł o pochyłych ścianach i podstawie ok.

Powstanie i rozwój faszyzmu (Niemcy i Włochy)

Rok później zmarł prezydent Hindenburg co wykorzystał skrzętnie Hitler przejmując jego uprawnienia.

RZEŹBA GRECKA - Informacje Ogólne

Celował w oddaniu mocnych przeżyć psychicznych: Szalejąca Menada, Meleager; współtwórca dekoracji rzeźbiarskiej Mauzoleum w Halikarnasie; twórca m.

Siedem cudów świata

Od niego pochodzi nazwa-mauzoleum.