Marek Hołuszko

Czytaj Dalej

Znaczenie marki w wyborze żywności na tle innych czynników warunkujących zachowania konsumentów - znane marki żywności

Zalety i wady stosowania marek i różnych strategii markowania Strategia Zalety Wady Stosowanie marek Większa identyfikacja produktu i świadomość firmy, większe szanse na różnicowanie wyrobów, lojalność klientów, osiąganie wyższych cen Wyższe koszty produkcji(zapewnienie odpowiedniego poziomu jakości), marketingowe oraz legislacyjne(ochrona marek) Niestosowanie marek Niższe koszty produkcji, marketingowe oraz legislacyjne Brak ...

NIENARUSZALNE PRAWA TWORZENIA MARKI

Prawo wspólnoty By zbudować kategorię marka powinna być otwarta na inne marki.

WYBÓR STRATEGII MARKI

Podczas tworzenia strategii rozwoju marki należy rozważyć poniższe elementy związane z budowaniem znajomości marki pośród konsumentów1:   brak rozpoznania marki, rozpoznanie marki (konsument odróżnia tę markę od innych)     preferowanie marki, lojalność wobec marki (konsument domaga się produktów danej marki i jest gotów ich poszukiwać, jeśli ...

Jak daleko powinna sięgać globalizacja marki?

Innym plusem jest wzrost sprzedaży, ponieważ turyści widzą znane marki sprzedawane w innych krajach. kanały dystrybucyjne łatwiej akceptują marki już reklamowane w danym kraju.

Rodzaje sklepów

Takie centra pną się do góry i obecnie prowadza takie marki jak Esprit i Liz Claisborne, przez to domy handlowe maja wyższe ceny. Magazyny z kartami członkowskimi- sprzedają ograniczona ilość markowych towarów żywnościowych, odzieżowych.

Marka

Rodzajowy poziom marki jest immanentnym składnikiem każdej marki w ramach danego produktu (szampon każdej marki myje włosy, tak jak lodówka każdej marki pozwala dłużej przechowywać żywność), a przez to rzadko stanowi podstawę różnicowania marki.

Wrogość Antoninów

Cesarz Marek Aureliusz wydał więc, w odpowiedzi na zapytanie prokonsula z Galii, reskrypt (176) zakazującywprowadzania nowych religii pod.

Dzisiejsze spojrzenie na wartość literatury polskiej okresu średniowiecza

No to żeśmy strzelali" — mówi Marek Edeiman.

Król Marek

Chociaż jego męska duma niewątpliwie ucierpiała na skutek związku żony z innym mężczyzną, na dodatek jego ulubionym siostrzeńcem otoczonym ojcowską miłością, król Marek zdobywa się na wielkoduszność i zrozumienie dla tych dwojga. Król Marek jest uosobieniem spokoju, dobroci, wierności.

Dlaczego warto zadbać o swoją markę?

Po dziesięciu latach szokowej terapii i gwałtownego zderzenia z wolną konkurencja, dziś dla wszystkich jest jasne, że polskie firmy i polskie produkty nie będą w stanie sprostać konkurencji międzynarodowej, a zwłaszcza konkurencji na rynku polskim, jeżeli nie zostaną wyposażone w marki.

POZYCJONOWANIE MAREK FIRM I PRODUKTÓW

Jest bardzo istotne zróżnicowanie pomiędzy image marki - czyli tym jak marka jest postrzegana - i postawą marki - czyli w jakim kontekście jesteśmy my w stosunku do marki. Analizy określają także relacje marki z firmą (kiedy marka dotyczy produktów) i relacje marki firmy z produktami lub markami produktów.

Nadanie marki

Firma opatrująca produkty swoją marką odnosi korzyści obniżając koszty wytworzenia, natomiast wytwórca dzięki rozpoznawalności marki zyskuje odbiorców na swoje wyroby, nie musi też przeznaczać znacznych środków finansowych na kreowanie własnej marki.

DECYZJA DOTYCZĄCA ZASIĘGU ODDZIAŁYWANIA MARKI

Ryzyko stosowania marek globalnych wiąże się z tym, że ogólna marka globalna może nie mieć tak dużej mocy przekonującej i zachęcającej jak poszczególne marki stosowane na rynkach lokalnych.

Marek Edelman bohater reportażu Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”

Bohaterem utworu jest Marek Edelman uczestnik powstania w getcie a po wojnie wybitny kardiochirurg pracujący w zespole prof.

Istota, geneza, cel eurosystemu logistycznego

Spółki zawiązywane są z reguły pomiędzy firmami różnych państw dla ochrony marki produktu lub wizerunku firmy na rynku.

Marek Aureliusz Probus - biografia

Marek Aureliusz Probus pochodził, jak przed nim Aurelian i Klaudiusz II, z prowincji naddunajskich, należał tak, więc do tzw. Ofiarą tych rozruchów padł sam Marek Aureliusz Probus.

Dziewięć sposobów różnicowania proszku do prania

Moglibyśmy zapytać, dlaczego firma ta wprowadza kilka marek w ramach jednej klasy produktu, zamiast skoncentrować swoje zasoby na rozwoju jednej, wiodącej marki? Proszek do prania może wiec być funkcjonalnie i psychologicznie zróżnicowany i mogą mu zostać nadane cechy odrębnych marek.

Decyzje dotyczące marki

Włożyły one dużo wysiłku w tworzenie marek takich jak Sony, Toyota. Goldstar czy Samsung, i nawet gdy produkcja przenoszona jest do innych krajów, marki te dalej cieszą sie lojalnością klientów na całym świecie.

Pojęcie i pomiar wartości marki (brand equity)

O silnych markach mówi się, że posiadają wartość (kapitał) marki. że jej marki przewodzą w 19 na 39 branż, w których jest ona obecna i są jedną z trzech najlepszych marek w 34 przypadkach.