Malta - Historia

09 - rocznica proklamowania niepodległości w 1964 roku Unia Europejska obiecała Malcie, podobnie jak Cyprowi, rozpoczęcie negocjacji o członkostwie w sześć miesięcy po zakończeniu Konferencji Międzyrządowej, które nastąpi najprawdopodobniej w lipcu 1997 roku. Republika Malty należy do Rady Europy.

MALTA - bitwy 1940-43

Dzięki temu w tym miesiącu konwój „Stoneage" z 4 transportowcami przybył na wyspę bez strat; zapasy żywności na Malcie starczały wów­czas na 12 dni, a paliwa lotniczego -na 5 dni.

Malta - Geografia

Republika Malty składa się z trzech wysp położonych na Morzu Śródziemnym, są to: Malta, Kemmuna i Ghawdex.

Malta

Reprezentuje specyficzną kulturę wiórową górnego paleolitu Syberii, określaną jako Malta-Buret. Śródziemnym złożony z Malty i sąsiednich wysp (m.

Malta

- Maltańczycy, Brytyjczycy, Arabowie i Włosi. Największa wyspa-Malta-246km2 Najwyższe wzniesienie-Bingemma Heights 253 m n.

Malta - Turystyka

Pierwotnie była to drewniana budowla, którą w 1571 roku zakupił Zakon Kawalerów Maltańskich.

Od destalinizacji do praskiej wiosny. Wschód, Zachód - Niepodległość Malty

Malta stała się dominium brytyjskim (później zaś republiką).

MALTA, wyspa na M. Śródziemnym

23 VIII 1798 Maltańczycy dowiedzieli się, że trzy tygodnie wcześniej Nelson rozbił pod Abukirem eskadrę adm. Ponieważ jednak car Paweł został zamordowany w III 1801, kawalerowie maltańscy nie doczekali się ros.

Malta - Gospodarka

Maltańska gospodarka związana jest przede wszystkim z morzem, chociaż najwięcej dochodów dostarczają porty, a nie rybołówstwo.