Magdalena

Czytaj Dalej

Święta Maria Magdalena

Maria Magdalena jestpatronką zakonów kobiecych; Prowansji, Sycylii, Neapolu; dzieci, które mają trudności z chodzeniem,fryzjerów, kobiet, osób kuszonych, ogrodników, studentów, więźniów.

Święta Maria Magdalena de Pazzi

Mając 18 lat wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego MatkiBożej Anielskiej i przyjęła imię zakonne Maria Magdalena. Maria Magdalena doświadczała wielu cierpień. Maria Magdalena ukazywana jest w habicie karmelitanki.

SAMOZWANIEC Magdalena, właśc. M. z Kossaków 1 v. Staszewska, 2 v. Niewidowska

SAMOZWANIEC Magdalena, właśc. powieści Maria i Magdalena (1956, wyd.

MARIA MAGDALENA

Wizerunk i Marii Magdaleny w śrdw. wg Jana, 20,17; wizerunek przedstawiający Chrystusa, gdy po zmartwychwstaniu pojawia się Marii Magdalenie. Maria Magdalena oratorium (1873) J.

Święta Maria Magdalena Postel

Maria Magdalena Postel, dziewica (1756 - 1846).

SOKOŁOWSKA MAGDALENA

Magdalena Sokołowska, ekspert WHO i pracowniknaukowy PAN, wykazywała głębokie zrozumienie potrzeb humanizacjimedycyny.

ŁUSZCZEWSKA Magdalena

(Nina), Z Żółtowskich, 1806-69, założycielka słynnego warszawskiego salonu lit., w żółtym salonie pałacu Sapiehów, gdzie gromadziły się w latach 40. XIX w. znakomitości intelektualne i artystyczne, m.in. Teofil Lenartowicz, Cyprian Norwid, Narcyza Żmichowska, Aleksander Wielopolski, Michał Baliński...

ANDRUSIKIEWICZ MAGDALENA

Imię zak. Michalina, ur. 1 I 1865 w Modlnicy (pow. Kraków), zm. 9 XII 1926 w Krakowie, wnuczka Jana Kantego.

W 1891 wstąpiła do norbertanek na Zwierzyńcu w Krakowie; napisała historię klasztoru; jest także autorką biografii BI. Bronisława, Patronka Polski (Lw 1926) oraz żywotów bł. Hroznatý i innych...

Maria Magdalena

Święta, nazywana również Marią z Magdali, jedna ze świętych niewiast obecnych przy ukrzyżowaniu Jezusa. Tradycja, na pewno błędna identyfikuje ją z Marią siostrą Łazarza. Czwarta Ewangelia czyni ją pierwszym świadkiem zmartchwywstania Chrystusa.