Lakownica żółtawa

Lakownica żółtawa

Czytaj Dalej

Złotowiec żółtawy

Złotowiec to jedna z palm najbardziej nadających się do uprawy w domu. Bywa sprzedawany także pod nazwą Areca lub chryzalidokarpus. Wzrost jego korzeni jest ograniczony wiolkością doniczki, w której rośnie. Może urosnąć wyższy, jeżeli zapewnimy mu przestronniejsza doniczkę. Jednak wtedy dość szybko...

Zmarwlocik żółtawy

Wygląd: długość 1 cm. Trudny do oznaczenia.

Środowisko: wyłącznie szybko płynące wody, zwłaszcza bystre strumienie górskie.

Występowanie: gtównie środkowa i północna Europa, zachodnia Azja.

Liczebność: w odpowiednich środowiskach wciąż jeszcze liczny. Gospodarcza działalność człowieka...

Szablak żółtawy

Wygląd: długość 3,5 cm, rozpiętość skrzydeł 5-6 cm. Odwłok samca czerwonobrązowy, samicy żółtobrązowy. Łatwy do rozpoznania po żółtych plamach na skrzydłach. Wielkość tych plam może być różna, niemniej na tylnych skrzydłach są zawsze większe niż na przednich.  

Środowisko: słabiej...

Grzebyczak żółtawy

Wygląd: żółtawy chrząszcz o długości zaledwie 1 cm, często gromadnie występujący na baldachach kwiatowych dzikiej marchwi i innych roślin z rodziny baldaszkowatych. W dotyku jest miękki. Zalicza się go do rodziny cisawkowatych (Alleculidae), reprezentowanej w Polsce przez 22 gatunki.  

Środowisko:...

Pieczarka żółtawa

 

Wygląd: ten apetycznie wyglądający grzyb zwiódł już wielu grzybiarzy i przyprawił ich o dolegliwości przewodu pokarmowego. Ma on kapelusz początkowo pótkulisty, później spłaszczony, o cienkim miąższu; zabarwiony na biało, podobnie jak u pieczarki polnej; w dotknięciu gładki i tylko rzadko z...

Pieprznik żółtawy

 

Wygląd: płatowaty kapeluszo cienkim miąższu, 3-5 cm średnicy. Trąbkowaty owocnik jest za młodu zgięty, w środku pępkowaty, a później lejkowaty z małym wgłębieniem w trzon. Kapelusz o barwie żółtobrązowawej lub brązowo-czarnej jest niekiedy pokryty włóknistymi łuskami.

O listwach nie może...

Rezeda żółtawa

 

Wygląd: Roślina dwuletnia wysokości 50-150 cm z zimującą rozetką liści i wzniesioną, sztywną todygą. Ca-łobrzegie ale faliste liście niepodzielne, wąskolancetowa-te lub równowąskie. Bladożół-te kwiaty o 4 płatkach korony i 4 działkach kielicha; jest to dobra cecha odróżniająca od rezedy...

Driakiew żółtawa

 

Wygląd: Roślina dwuletnia lub wieloletnia, wzniesiona, słabo rozgałęziona, 20-60 cm wysokości. Owłosione liście, u nasady łodygi pierzastosieczne lub głęboko karbowane, ku górze pojedynczo- lub podwójniepierzaste o równowąsko lancetowatych, niekiedy jeszcze raz podzielonych odcinkach.

Żółte kwiaty...

Alona żółtawa

Alona rectangula G. O. Sars, rodzina Chydoridae. Żyje przy dnie silnie zarośniętych wód w kramie palearktyczne, arktycznej i orientalnej, gdzie pływa szybkimi drobnymi skokami bezpośrednio nad podłożem.