Kormoran czubaty

Kormoran czubaty

Czytaj Dalej

Kormoran czubaty

Kormorany czubate przemakają w czasie nurkowania aż do skóry, dlatego do wody wchodzą tylko na połów ryb, a potem starannie suszą skrzydła.

Kormoran

Pożywienie: Kormorany są wyłącznie rybożer-ne, ich dzienne zapotrzebowanie na ryby wynosi ok. Inne informacje: Kormorany można wykorzystać do łowienia ryb.

Kormoran mały

Wygląd: Najmniejszy z europejskich kormoranów; długość ciała 48 cm - niewiele ponad połowę wielkości kormorana. Kormoran mały żyje gromadnie na bagnistych jeziorach, otoczonych trzcinami u ujścia wielkich rzek i w słonych lagunach, unika jezior zarośniętych roślinami o pływających liściach.

Łyska czubata

  Środowisko: Łyska czubata zastępuje łyskę w krajach tropikalnych: jest tam równie częsta jak nasza w Europie i zasiedla podobne środowiska.

Rybitwa czubata

Kolonie lęgowe rybitw czubatych znajdują się przeważnie między wydmami, na plażach pokrytych izadką roślinnością plażową lub na piaszczystych ławicach tuż nad linią przypływu i dlatego zagrożonych nagłym nadejściem dużej fali.

Pełnopłetwe - Dżamety, Kormorany, Fregaty

Kormorany również występują na przybrzeż­nych wodach morskich, chociaż niektóre gatunki wolą zbiorniki śródlądowe. Blisko spokrewnione z kor­moranami są wężówki, których dzioby, w prze­ciwieństwie do dziobów kormoranów, są proste jak sztylety i po bokach spłaszczone.

Konikleca czubata

 

Wygląd: Roślina wieloletnia, 1(>-30 cm wysokości, o łodygach leżących lub podnoszących się, silnie rozgałęzionych, u podstawy drewniejących. Dłu-googonkowe liście z 10-15 owalnymi lub wąskolanceto-watymi listkami. Żółte kwiaty pochylone, zebrane w główkowate kwiatostany baldasz-kowate 4-8- lub...

Kormoran [k. czarny] (Phalacrocorax carbo)

Zdolności rybackie kormoranów są wykorzystywane przez ludzi, Japończycy mianowicie łowią ryby przy pomocy oswojonych kormoranów uwiązanych za szyje na długich jedwabnych sznurach.

Kormoran peruwiański (Phalacrocorax bouhainuillei)

Kormorany gnieżdżą się milionami na wybrzeżach Peru.

Kardynał czubaty (Paroaria coronata)

Kardynał czubaty jest pospolitym gatunkiem wróblowych występującym w Ameryce.

Kormoran czarny

), rodzina Phalacrocoracidaem - kormorany.